Polskie kadry w narciarstwie alpejskim, dowolnym i snowboardzie na sezon 2015/2016

P1040636

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego podjął dziś decyzje w sprawie kadr na przyszły sezon 2016/2017. Jeśli chodzi o narciarstwo alpejskie to nie doszło do żadnej rewolucji, aczkolwiek pewnie zmiany w stosunku do poprzedniego sezonu nastąpiły.

Jedyna kadra narodowa narciarstwa alpejskiego, zwana młodzieżową (w zasadzie słusznie, bo najstarsza osoba ma 23-lata) liczyć będzie 6 zawodników. U kobiet obyło się bez zmian. W dalszym ciągu w kadrze będą najstarsza Sabina Majerczyk, Maryna Gąsienica-Daniel, Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska. Kadrę mężczyzn opuścili bracia Michał i Jędrzej Jasiczkowie. Pozostali natomiast Szymon Bębenek i Piotr Habdas. Nie zmienili się również główni trenerzy. Mężczyzn trenował będzie Vlado Kovar, a kobiety Mateusz Herda. Stanowisko lekarza kadry należeć będzie do Stanisława Szymanika. Współpracować z kadrą będą trenerzy Marcin Orłowski i Tomasz Świst. Nie jest jeszcze pewne czy asystentem trenera głównego będzie Tomasz Wydra, a fizjoterapeutą Łukasz Cierpich. Zostanie to ogłoszone w późniejszym terminie. Podobnie jak w poprzednim sezonie zabrakło miejsca w kadrze dla jedynego polskiego alpejczyka, który jest w stanie od czasu do czasu zdobyć punkty w Pucharze Świata – Macieja Bydlińskiego. Również podwójny Mistrz Polski z tego roku – Adam Chrapek – o kadrze może tylko pomarzyć, a jest to także nasz najlepszy reprezentant w slalomie gigancie i supergigancie.

Karolina Riemen-Żerebecka będzie jedyną zawodniczką narciarstwa dowolnego, a konkretnie skicrossu objętą opieką PZN. Trenował ją będzie Przemysław Buczyński wraz z asystentem Tomaszem Żerebeckim. Wszystko pozostaje więc na swoim dawnym miejscu.

Ogłoszono również dwie kadry snowboardowe. W kadrze narodowej MIX w konkurencjach alpejskich znaleźli się Weronika Biela, Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk i Tomasz Kowalczyk. W rezerwie są Oskar Bom, Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek. Trener główny kadry to Piotr Skowroński, a trenerzy współpracujący Łukasz Hoła, Marcin Sitarz i Tomasz Łabędź. Paweł Zborowski będzie pełnił funkcję fizjoterapeuty.

Kadra Narodowa MIX w snowboardcrossie stanowić będą Zuzanna Smykała, Aleksandra Michalik, Dominika Wolska, Mateusz Ligocki i Stanisław Rymkiewicz. Trenerem głównym będzie Mariusz Kufel, a trenerami współpracującymi Marek Kurzeja, Wiktor Mikołajczyk i Marcin Gmerek. Fizjoterapeutą będzie Piotr Habdas.

Pozostałe Kadry Narodowe w snowboardzie zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.