Polska biathlonistka zakończyła karierę. Przez lata była nadzieją

fot. M.Król

– Po 15 latach w biathlonie przyszedł czas na nowe wyzwania – pisze na swoich mediach społecznościowych Kinga Zbylut. Przez wiele lat podpora polskiej kadry ogłosiła tym samym, że postanowiła zakończyć swoją karierę.

fot. M.Król

Kinga Zbylut nie wystartuje już w zawodach najwyższej rangi w biathlonie. Uznawana przez wiele lat za nadzieję polskiego biathlonu zawodniczka ogłosiła, że odwiesza narty na kołek po 15 latach uprawiania tego sportu.

Była ważnym punktem sztafety

– Coś w moim życiu się kończy, a coś zaczyna. Po 15 latach w biathlonie przyszedł czas na nowe wyzwania – napisała w mediach społecznościowych 28-latka. 

Zbylut w przeszłości zdobyła srebrny media mistrzostw świata juniorów w biegu indywidualnym. Była też złotą medalistką olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy z 2013 roku.

 

Urodzona w Zakopanem zawodniczka potrafiła dobrze radzić sobie w zawodach Pucharu Świata. Jej najlepszym sezonem był ten 2018/2019, kiedy to uzbierała 95 punktów. Raz uplasowała się w czołowej dziesiątce. Zajęła ósme miejsce podczas sprintu w Novym Meście. Była członkinią sztafet podczas mistrzostw świata przez cztery edycje mistrzostw świata z rzędu. To od Hochfilzen 2017 do Pokljuki 2021. Trzykrotnie Polki zajmowały wtedy 7. miejsce, a raz 6. 

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj