Polscy skoczkowie wrócą do kraju. Samolot rządowy wysłany

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Adam Małysz poinformował na swoim profilu społecznościowym, że problem transportu polskich skoczków do kraju został rozwiązany. Z Trondheim do Polski polscy zawodnicy wrócą rządowym samolotem.

Poprzez kryzysową sytuację wynikającą z zagrożenia pandemią koronawirusa, pojawił się problem z transportem polskich skoczków narciarskich oraz sztabu do kraju. Team biało-czerwonych zawodników zwrócił się z prośbą o pomoc do Andrzeja Dudy. Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku Adam Małysz, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wysłał rządowy samolot do Trondheim. Oznacza to, że cały sztab ostatecznie bez problemu powróci do swoich domów po niespodziewanym zakończeniu sezonu Pucharu Świata 2019/2020.

Organizatorzy cyklu Raw Air początkowo chcieli przetransportować biało-czerwonych do Drammen. W rozmowie ze Sport.pl Małysz przyznał jednak, że stamtąd trudniej byłoby wyszukać jakiekolwiek połączenie z Polską. Rządowy samolot zabierze więc sztab Michała Doleżala z miejscowości, w której dziś miał zostać rozegrany kolejny konkurs rywalizacji w Raw Air oraz Pucharze Świata.


Źródło: Facebook Adama Małysza/Sport.pl