Polacy docenieni przed FIS, World Snow Day Zakopane 2017 najlepszą imprezą

fot. zakopane.eu

fot. zakopane.eu

14 i 15 stycznia tego roku w Zakopanem odbyła się kolejna edycja Światowego Dnia Śniegu. Federacja Narciarska FIS uznała World Snow Day Zakopane 2017 za najlepsze wydarzenie w kategorii Best World Snow Day. 

Zakopane w rywalizacji pokonało aż 87 kandydatów. Całe przedsięwzięcie jakim jest Światowy Dzień Śniegu należy do akcji “Bring Children to the Snow”, dzięki której FIS promuje zabawy na śniegu a także edukuje. To impreza rodzinna, pełna atrakcji dla najmłodszych. Jak informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Zakopane nagroda w tym plebiscycie “została przyznana przez międzynarodowe jury w uznaniu za perfekcyjne przygotowanie, innowacyjność i zaangażowanie organizatorów i partnerów Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem daleko wykraczające poza ogólnie przyjęte rozwiązania”. Koordynatorkami projektu były Zofia Kiełpińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu oraz Agnieszka Adamczyk, inspektor tego Wydziału.

Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadziły podczas Światowego Dnia Śniegu akcję honorowego krwiodawstwa. Ponadto Fundacja Handicup Zakopane dla swoich podopiecznych zorganizowała zawody w biegach narciarskich oraz narciarstwie alpejskim. W tym roku dodatkową atrakcją była wycieczka skiturowa i wycieczka do centrum lawinowego na Kalatówkach. Kolejna, siódma już edycja World Snow Day, już w styczniu 2018 roku w Zakopanem.

źródło: zakopane.eu / pzn.pl 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: