fot.: zmarzeniemwplecaku.blogspot.com

fot.: zmarzeniemwplecaku.blogspot.com
fot.: zmarzeniemwplecaku.blogspot.com

Władze województwa Podkarpackiego planują rozwój sportów zimowych na swoim terenie. Inwestycja ma pochłonąć 300 milionów złotych. Czy Bieszczady staną się kolejną mekką dla wielbicieli zimowego szaleństwa?

Każdy kto był w Bieszczadach, ten wie jakie to urokliwe i spokojne miejsce. Jednak, samo miejsce nie przyciąga zbyt wielu narciarzy w sezonie, nie pisząc już o zawodowym uprawianiu sportów zimowych. Teraz ma się to zmienić. Województwo Podkarpackie w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki planuje gruntowną modernizacje infrastruktury przeznaczonej do uprawiania skoków narciarskich, biathlonu czy łyżwiarstwa szybkiego w Bieszczadach. Koszt inwestycji szacowany jest na sumę 300 milionów złotych. Sama budowa dwóch skoczni w Zagórzu ma wynieść 16 milionów złotych. Wczoraj został wykonany pierwszy krok do przebudowy. Władze Sanoka, Ustrzyk Dolnych, Hotelu Arłamów i Zagórza podpisali list intencyjny.

Sanok w swoim mieście już posiada tory lodowe dla łyżwiarzy szybkich. Dodatkowo chce zbudować centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej dla zawodników. W Ustrzykach Dolnych miałaby powstać strzelnica biathlonowa i trasy narciarskie. Hotel Arłamów ma w planach budowę na swoich terenach toru saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego. Za to Zagórz, chce się chwalić kompleksem skoczni. Do istniejących K-10, K-20 i K-40, mają zostać wybudowane skocznie o punkcie konstrukcyjnym K-70 i K-90.

Jak mówi administrator kompleksu skoczni Zakucie – Juliusz Pałasiewicz, budowa nowych skoczni w Bieszczadach będzie przydatna przede wszystkim dla zawodników tam trenujących, a także będą uważani jako pełnowartościowy ośrodek narciarstwa skokowego w Polsce i na Świecie. – Żeby w ogóle rozmawiać o narciarstwie skokowym w Bieszczadach, promować je i wyjść na zewnątrz potrzebą chwili jest uzupełnieniem tego kompleksu o większą skocznię. Skocznię, która będzie swego rodzaju łącznikiem i zapewni nam możliwość promowania skoków i liczenia się jako ośrodek narciarstwa skokowego w kraju i za granicą. – komentuje.

Źródło: rzeszow.tvp.pl/Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.