Zamknij

Bolesny start sezonu dla Riibera. Zapadła decyzja ws. startu

11:29, 24.11.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 11:29, 24.11.2023
Skomentuj

Zawodnik reprezentacji Norwegii Jarl Magnus Riiber wystartuje w piątkowych zawodach kombinacji norweskiej w fińskiej Ruce pomimo kontuzji, której doznał w czwartek. Zawodnik od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi. Najpierw choroba utrudniała przygotowania do nowego sezonu, a podczas czwartkowego treningu w Finlandii Riiber doznał kontuzji barku.

fot. M. Rudzińska

Podczas czwartkowego treningu na skoczni w Ruce Jarl Magnus Riiber zwichnął  bark. Jak informuje lekarz norweskiej kadry, zawodnik jest gotowy do startu.

- Zasadniczo jest przygotowany na dzisiejszą próbę. Martwi nas to, że musi mieć wiarę, że to zadziała. Jeśli znajdziemy się w sytuacji, w której nie będzie w stanie zrobić tego co zazwyczaj robi na skoczni, to będzie problem. Kiedy ląduje, musi mieć rękę w rozluźnionej pozycji - mówi NRK lekarz drużyny narodowej Anders Heen.

Świetna próba w treningu

W Ruce odbyła się już seria próbna przed dzisiejszymi zawodami w kombinacji norweskiej. Podczas treningów świetnym skokiem popisał się Jarl Magnus Riiber. Norweg oddał świetną próbę i poleciał, aż na 142,5 m. Austriak Johannes Lamparter po skoku na odległość 138 m, tracił do Riibera 10,8 punktu.

Źródło: NRk

 

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%