Zamknij

Fatalne warunki i odwołane zawody Pucharu Świata. Wielki pech

20:19, 10.01.2023 Kamil Figiel Aktualizacja: 20:22, 10.01.2023
Skomentuj

W ciągu dwóch dni pojawiły się smutne, lecz niekoniecznie szokujące informacje odnośnie styczniowego kalendarza Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zawody w Chaux-Neuve zaplanowane na 20-22 stycznia zostały odwołane, natomiast Klingenthal, w którym dwuboiści mieli rywalizować w najbliższy weekend, spróbuje wygrać z  pogodą i zorganizować zmagania w terminie należącym pierwotnie do francuskiej miejscowości.

Screen - Instagram

Wiele zimowych dyscyplin cierpi przez panujące w Europie wysokie temperatury. W porównaniu do innych sportów, organizatorzy Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przygotowywać muszą dwa obiekty - nie tylko skocznię, ale także naśnieżyć 2-3 kilometry trasy biegowej. W Klingenthal jest to obecnie niemożliwe. Na najbliższe dni zapowiadane są ogromne opady deszczu oraz temperatura powyżej 6 stopni Celsjusza. W przyszłym tygodniu ma się zrobić chłodniej (ale nadal powyżej zera stopni), dlatego niemieccy przedstawiciele postanowili zająć termin, który jeszcze przedwczoraj należał do Chaux-Neuve. Zawody, zamiast 13-15 stycznia, mają się odbyć 20-22 dnia tego miesiąca, jednak nadal ich zorganizowanie będzie ogromnym wyzwaniem. Ostateczna decyzja zapadnie przed południem czternastego stycznia.

 

Nieudany powrót

Francuzi czekali cztery lata na powrót Pucharu Świata dwuboistów do ich kraju. Niewielka miejscowość Chaux-Neuve rokrocznie była organizatorem zmagań tego cyklu. W 2019 roku nastąpiła przerwa ze względu na organizację przez Francuzów Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, która się przedłużyła przez pandemię aż do sezonu 2022/2023. Niestety warunki atmosferyczne podobne do tych co w Niemczech nie umożliwiają na organizację zawodów.

Źródło: informacja własna / FIS

(Kamil Figiel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%