Zamknij

Skocznie w Calgary będą zamknięte

08:16, 27.12.2018 Maciek Dąbrowski Aktualizacja: 08:16, 27.12.2018
Skomentuj

fot: Mariah Wilson

Brak sukcesów kanadyjskich skoczków narciarskich oraz brak pieniędzy zmusił operatora skoczni narciarskich do zamknięcia kompleksu sportowego w Calgary. WinSport poinformował również przebywających tam sportowców oraz działaczy o opuszczeniu obiektu do końca stycznia.

Firma WinSport poprosiła sportowców wraz z ich trenerami oraz działaczy o kwotę, która miała sięgać blisko 345 000 USD. Kwota ta miała pokryć koszty montażu i napraw, które należy zrobić na tym obiekcie.

- To kompletnie ślepy zaułek dla nas! Zostaliśmy wyeksmitowani i nie wiemy gdzie teraz się podziejemy. Mamy wyprowadzić się z obiektu do 20 stycznia. Oczywiście będzie do dyspozycji cała przerwa świąteczna. Wszyscy z nas, którzy prowadzą ten klub, są wolontariuszami. Można zatem wyobrazić sobie stres, który będzie powstawał, ponieważ nie wiemy nawet gdzie mamy się wynieść - tak skomentował zaistniałą sytuacje przewodniczący obiektu Alberta Ski Jumping - Mike Bodnarchuk.

Dodatkowo przewodniczący obiektu zarzuca organizacji WinSport, że bez dyskusji odrzuciła ich wizję na wykorzystanie obiektu w przyszłości, który miał się stać zimowym liderem w dziedzinie doskonałości sportów zimowych oraz sprawności fizycznej. Za to wolą obiekt przekształcić w park rozrywki.

- Czy jakiś inny klub stał się kiedyś zakładnikiem organizacji, której obowiązkiem jest utrzymanie obiektu? Nie mamy obowiązku utrzymywania obiektu. Nigdy nie dostarczyli nam żadnych faktur za to, co ile kosztuje. Każdy kto myśli, że skoki narciarskie same z siebie będą generować koszty, jest w błędzie. Skoczkowie oraz ich kluby na całym świecie, są uzależnieni od infrastruktury sportowej, którą będziemy budować i wspierać - kontynuował Bodnarchuk.

Cała sprawa może wydać się paradoksalna, ponieważ ostatnia wizyta delegatury FIS, potwierdziła, że obiekt w Calgary jest w pełni gotowy do zawodów krajowej oraz światowej rangi. Pokazuje to tylko, że Kanada, kraj identyfikowany ze sportami zimowymi, nie będzie rozwijał się w akurat tej dyscyplinie, jaką są skoki narciarskie.

źródło: theguantlet.ca / informacja własna 

 

 

(Maciek Dąbrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%