Zamknij

MŚJ w Planicy. Mało brakło! Polak tuż za podium. Embacher ze złotem

19:01, 08.02.2024 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 19:22, 08.02.2024
Skomentuj fot. screen / TVP Sport fot. screen / TVP Sport

Tymoteusz Amilkiewicz zajął 5. miejsce w konkursie indywidualnym rozgrywanym na skoczni normalnej w Planicy. Polak był trzeci po pierwszej serii. Złoty medal zdobył Stephan Embacher. Drugi był Erik Belshaw, który zachwycił skokiem w drugiej serii (104,5 m). Podium uzupełnił Adrian Tittel.

Po pierwszej serii prowadził Stephan Embacher. Adrian Tittel był drugi, a Tymoteusz Amilkiewicz trzeci. Erik Belshaw, Simon Steinberger i Isak Andreas Langmo byli tuż za Amilkiewiczem. Obrońca tytułu, Vilho Palosaari, był siódmy, a Łukasz Łukaszczyk ósmy. Szwajcarzy Felix Trunz i Yanick Wasser zamykali czołową dziesiątkę. Wszyscy Polacy awansowali do serii finałowej, z Kacprem Tomasikiem na szesnastym miejscu i Klemensem Joniakiem na dwudziestym siódmym.

Co za skok!

Ostatecznie, Stephan Embacher obronił prowadzenie po skoku na 103,5 metra. Erik Belshaw po niesamowitym skoku (104,5 m) zbliżył się jednak do niego na 0,8 pkt. Podium uzupełnił Adrian Tittel. Tymoteusz Amilkiewicz nie utrzymał swojej pozycji po pierwszej serii. Jego skok był jednak wystarczający do tego, aby zawody ukończyć na 5. pozycji. 7. miejsce zajął Łukasz Łukaszczyk. Pozostali Polacy znaleźli się w 3. dziesiątce. 26. był Kacper Tomasiak, a 27. Klemens Joniak.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%