Zamknij

Sensacyjne wieści z Niemiec. Utytułowany trener wraca do pracy. Horngacher postawił na swoim

19:11, 21.04.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 19:11, 21.04.2023
Skomentuj

Zaskakujące informacje dotarły do nas z Niemiec. Do pracy w Niemieckim Związku Narciarskim wraca dwóch znanych szkoleniowców. Werner Schuster, który był trenerem kadry Niemiec w latach 2008 - 2019 oraz Rony Honschuh. Szczególnie powrót pierwszego z wymienionych trenerów jest sporą niespodzianką w środowisku skoków narciarskich.

Screen: EuroSport

Jak potwierdził w piątek Niemiecki Związek Narciarski (DSV), dwóch byłych trenerów, Werner Schuster i Ronny Hornschuh, wracają do Niemiec. W ostatnim czasie pierwszy z nich pracował z młodzieżą w austriackiej szkole narciarskiej w Stams. Ronny Hornschuh za to przez ostatnie osiem lat współpracował z kadrą Szwajcarii. Pod jego wodzą Killian Peier zdobył brązowy medal na dużej skoczni w Innsbrucku, podczas mistrzostw świata w Seefeld.

Kadry młodzieżowe

Werner Schuster w kadrze Niemiec będzie odpowiedzialny za drużyny młodzieżowe. To zaskakuący ruch, bo niedano Schuster zapierał się, że nie chce wracać do roli trenera kadry. Wybitny szkoleniowiec zechciał jednak przełożyć swoje umiejętności zdobyte w pracy z najlepszymi, na pracę z juniorami.

- Naprawdę nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania i możliwości wniesienia mojej wiedzy i doświadczenia do pracy z młodzieżą. Podczas mojej pracy jako trener narodowy mogłem poznać różne system pracy oraz wielu oddanych trenerów z Niemiec. Zdobyłem  doświadczenie, które z pewnością przyda mi się w mojej nowej roli - wyjaśnił Schuster, który nadal pracuje jako ekspert w niemieckim "Eurosporcie".

- Jestem głęboko przekonany, że w Niemczech, z naszym systemem szkolenia, mamy najlepsze warunki, aby w przyszłości systemowo i strategicznie trenować skoczków narciarskich na najwyższym światowym poziomie - kontynuował Schuster.

Kadra B

Za bezpośrednie zaplecze drużyny Stefana Horngachera odpowiedzialny będzie Rony Hornschuh. Były trener Szwajcarii na tym stanowisku zastąpi Andreasa Mittera, który to po odejściu Bernharda Metzlera został asystentem w kadrze A.

- Możliwość ponownej pracy w zespole trenerskim DSV wiele dla mnie znaczy. Niemiecki Związek Narciarski jest bardzo dobrze zorganizowaną czołową instytucją sportową, która się bardzo rozwinęła  podczas mojej pracy jako głównego trenera Szwajcarii - mówi Rony Hornschuh.

- Cieszę się, że mogę przekazać swoje doświadczenie i wiedzę w roli głównego trenera drużyny B. Szczególnie kadra B pokazuje, jak dobrze działa przepuszczalny system wsparci. Naszym celem jest rozwój jak największej liczby skoczków z Pucharu Kontynentalnego do Pucharu Świata - dodaje.

Inwestycja w przyszłość

Z powrotu dwóch wybitnych szkoleniowców, zadowolony jest dyrektor sportowy DVS. Jego zdaniem może to być przepis na poradzenie sobie z obecnymi problemami w systemie szkolenia.

- Obaj szkoleniowcy są zaznajomieni z systemem DSV i mają wysoki poziom kompetencji oraz cechy przywódcze. Wspólnie ze wszystkimi zaangażowanymi trenerami chodzi teraz o pozytywne rozwijanie jakości współpracy we wszystkich naszych grupach. Chcemy wyznaczać nowe impulsy w dziedzinie szkolenia młodzieży. Celem jest zaradzenie obecnym deficytom, aby w dłuższej perspektywie wprowadzić jak najwięcej talentów na szczyt - mówi Horst Huttel, dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Źródło: skispringen.com

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%