Pompy ciepła i rekuperatory to rozwiązania, które coraz częściej stosujemy w swoich domach. Z jednej strony zapewniają komfort przez cały rok, a z drugiej są łatwe w obsłudze i prowadzą do oszczędności na rachunkach. Nic więc dziwnego, że wzbudzają spore zainteresowanie na rynku, zwłaszcza wtedy, gdy modernizujemy mieszkanie lub budujemy dom. Czym są pompy ciepła i jakie dają możliwości? Co trzeba wiedzieć o systemie rekuperacyjnym?
Niezawodne pompy ciepła to niskotemperaturowe urządzenia grzewcze, bazujące na przemianach fizycznych. Dostarczają one energię cieplną dla domów za pomocą parowania, sprężania, skraplania i rozprężania. Nie ma mowy o spalaniu paliwa, a do podtrzymania systemu wymagana jest jedynie niewielka ilość energii elektrycznej. Pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii typu woda podziemna, powietrze atmosferyczne lub woda powierzchniowa. Spore znaczenie mają odpowiednie odwierty pod pompy ciepła, które dbają o efektywne i sprawne działanie systemu grzewczego. W tym wypadku zaufajmy specjalistom, którzy znają się na swojej pracy i rozumieją, jak ważne jest dokładnie dostosowania takich parametrów do planowanej inwestycji. Specjaliści korzystają z nowoczesnych technologii i skutecznie przeprowadzają analizę warunków gruntowych, co przekłada się na optymalne zaplanowanie prac. Inwestycja w pompę ciepła staje się zatem gwarancją niezawodności i najwyższej jakości w naszych domach.
Coraz bardziej ceniona staje się także rekuperacja we Wrocławiu. Czym jest to pojęcie? Najprościej mówiąc, jest to energooszczędna wentylacja pomieszczeń. Polega na odzyskiwaniu energii cieplnej z wentylacji, tak aby można było ponownie są wykorzystać w celu ogrzania świeżego powietrza z zewnątrz. Rekuperatory mają zatem za zadanie odprowadzać zużyte i nagrzane powietrze oraz wprowadzać do środka świeże powietrze o odpowiedniej temperaturze. Powietrze z zewnątrz przechodzi przez filtr oczyszczający i trafia do wymiennika ciepła, co pozwala na chłodzenie wnętrz latem i ich ogrzewanie zima. Ogromnie ważne jest to, że system rekuperacyjny pozwala znacznie zmniejszyć koszty ponoszone za ogrzewanie. Montaż rekuperacji pozostawmy specjalistom, którzy wykonają wyliczenia i postawią na sprawdzone rozwiązania. To daje nam pewność długotrwałego zadowolenia i profesjonalnego wykonania całej instalacji.
Jakie korzyści daje nam rekuperacja? Przede wszystkim możemy liczyć na wysoką sprawność energetyczną, oszczędności i komfort oraz odzysk ciepła do 60%. Instalacja z rekuperatorem przekłada się na zaoszczędzanie nawet do 95% ciepła traconego w systemie grawitacyjnej wentylacji. Możną ją połączyć z gruntowym wymiennikiem ciepła, co zwiększa efektywność całego systemu. Dodatkowo wentylacja mechaniczna oznacza odpowiednią wymianę powietrza w domach i efektywne odzyskiwanie ciepła. Zaufajmy zatem specjalistom, którzy zajmują się takimi systemami i przekonajmy się, że systemy rekuperacyjne dają mnóstwo cennych możliwości w budynkach.