Zamknij

MP w biathlonie. Mistrzowie sprintu obronili przewagę, dublet Pancerza i Hojnisz-Staręgi

18:49, 26.09.2021 Daniel Topczewski Aktualizacja: 22:01, 26.09.2021
Skomentuj

W Dusznikach-Zdroju zakończyły się dziś mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Złote medale w biegach pościgowych, podobnie jak we wczorajszych sprintach, wywalczyli Przemysław Pancerz i Monika Hojnisz-Staręga, którzy zdominowali zmagania na Tauron Duszniki Arenie. W niedzielę rywalizowali także zawodnicy w młodszych kategoriach wiekowych.

fot. M. Król

Młodzicy i młodziczki

W niedzielne przedpołudnie jako pierwsi do walki o medale mistrzostwa Polski przystąpili młodzicy i młodziczki, którzy walczyli w biegu indywidualnym. Złoty medal wśród chłopców, mimo aż czterech niecelnych strzałów, wywalczył - podobnie jak w sobotnich sprintach - Grzegorz Galica. Drugie miejsce zajął Michał Szulczyński, a trzecie Jakub Bednarek. W kategorii młodziczek triumfowała Majka Germata przed Martyną Prajsnar i Oliwą Suchy.

Wyniki młodzików i młodziczek

Juniorzy młodsi i juniorki młodsze

Po najmłodszych adeptach biathlonowego rzemiosła na trasie w Dusznikach-Zdroju pojawili się juniorzy młodsi, którzy startowali w biegu pościgowym. Złoto wywalczył Hubert Matusik, który swój sukces zawdzięczał dobremu strzelaniu. Srebro zdobył wczorajszy mistrz w sprincie Fabian Suchodolski (aż sześć rund karnych), a brąz Kacper Brzóska. W gronie dziewcząt zwyciężyła Martyna Lichosyt, srebro Zuzanna Sadownik, a na najniższym stopniu podium stanęła Amelia Liszka.

Wyniki juniorów młodszych i juniorek młodszych

Seniorzy i seniorki

O godzinie 14:15 rozpoczęła się rywalizacja w najstarszych kategoriach wiekowych. Jako pierwsi na trasie biegu pościgowego pojawili się panowie, którzy mieli do pokonania 12,5 kilometra. Złoto wywalczył prowadzący po wczorajszym sprincie Przemysław Pancerz, który w dzisiejszych zmaganiach ani razu nie stracił prowadzenia i zasłużenie zdobył drugi medal z najcenniejszego kruszcu. Srebrny medal, po zaciętej walce na ostatnim okrążeniu, zapewnił sobie Wojciech Skorusa, a brązowy Jan Guńka, który jednocześnie został mistrzem Polski juniorów. Tuż za podium uplasował się Wojciech Filip, który ze stadionu wyruszał na pozycji medalowej, ale na rundzie biegowej zdecydowanie przegrał ze swoimi rywalami. Na piątej pozycji sklasyfikowano Tomasza Jakiełę.

W rywalizacji seniorek - zgodnie z przewidywaniami - triumfowała Monika Hojnisz-Staręga, która zwyciężyła we wczorajszym sprincie. Świeżo upieczona mistrzyni Polski w sprincie swój ósmy złoty medal krajowego czempionatu wywalczyła w świetnym stylu. Dziś spudłowała tylko raz (na ostatnim strzelaniu), a jej przewaga nad drugą na mecie Karoliną Pitoń wyniosła niemal półtorej minuty. Brązowy medal wywalczyła Magda Piczura, która skorzystała na fatalnym strzelaniu czwartej w pościgu Kamili Żuk (7 rund karnych). Złoto w kategorii juniorek zdobyła ósma na mecie Daria Gembicka.

Wyniki juniorów i juniorek

Wyniki seniorów i seniorek

Źródło: informacja własna / PZBiath

(Daniel Topczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%