Zamknij

PŚ w Ruhpolding. Zrobili to pierwszy raz od 16 lat! Świetny występ Polaków

15:47, 13.01.2023 Stanisław Zyga Aktualizacja: 16:19, 13.01.2023
Skomentuj

Reprezentacja Norwegii triumfowała w rywalizacji męskich sztafet w Ruhpolding. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Francuzi. Świetnie spisali się Polacy, którzy ukończyli zmagania na dziesiątym miejscu. To najlepszy wynik męskiej kadry od 2006 roku!

screen - TVP Sport

Od początku piątkowej rywalizacji sztafet na czele znajdowali się Francuzi. Na pierwszej zmianie ich przewaga nad drugimi Czechami wynosiła niecałe 10 sekund. Sytuacja wyglądała podobnie również na drugiej zmianie. Francuzi mieli wówczas 13,7 sekundy przewagi nad Finlandią. Norwegowie musieli odrabiać dużą stratę, którą po karnej rundzie zanotował Sturla Laegreid.

Z każdym kolejnym kilometrem Norwegowie zbliżali się do pozycji lidera. Lokatę poprawił już Tarjei Boe, a znakomitą pracę wykonał Vetle Christiansen, który przyprowadził sztafetę w TOP2. Johannes Boe od początku narzucił szaleńcze tempo i nie dał szans rywalowi z Niemiec - Romanowi Reesowi. Ostatecznie to znów Norwegia odniosła triumf, mimo wspomnianej karnej rundy i siedmiu doładowań.

Polacy najlepiej od lat

Drudzy byli ostatecznie gospodarzy, a podium uzupełnili Francuzi. Polskich kibiców cieszy z pewnością znakomity występ polskiej sztafety. Z dobrej strony pokazali się Andrzej Nędza-Kubiniec i Grzegorz Guzik. Na szczególną uwagę zasługuje postawa juniorów - Jan Guńki i Marcina Zawoła. Ten pierwszy miał niesamowity szósty czas zmiany. Biegowo na ostatnim okrążeniu pokonał m.in. Quentina Fillona Mailleta. Zawół z kolei imponująco wytrzymał wagę ostatniej zmiany i także pokazał naprawdę wysoką dyspozycję.

Na ostatnim kole Marcin wyprzedził Austriaka i linię mety przekroczył jako dziesiąty! To najlepszy wynik polskiej sztafety panów od... 2006 roku.

Nie wiedziałem, czy dobrze przeanalizowałem ostatnie wyniki sztafety, kiedy wyszło mi, że ostatnio tak wysoko byliśmy 16 lat temu. A jednak!

Warto to docenić. Naprawdę. ? https://t.co/qC3EHNIW82

- Mateusz Wasiewski (@wasiiewskim) January 13, 2023

Wyniki sztafety

Źródło: informacja własna

(Stanisław Zyga)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%