Zamknij

PŚ w Anterselvie. Triumf Wierer w ostatnim teście przed igrzyskami

16:00, 23.01.2022 Daniel Topczewski Aktualizacja: 16:41, 23.01.2022
Skomentuj

Dorothea Wierer zwyciężyła w rozgrywanym w ramach zawodów Pucharu Świata w Anterselvie biegu ze startu wspólnego. Włoszka na najwyższy stopień podium wróciła po ponad rocznej przerwie. Czołową trójkę uzupełniły Dinara Alimbekawa i Anais Chevalier-Bouchet. Debiut w biegu masowym zaliczyła dziś Anna Mąka, która uplasowała się na 27. pozycji.

fot. Mateusz Król

Włoska mistrzyni wróciła do gry

Bieg masowy w Anterselvie był dla biathlonistek ostatnim sprawdzianem formy przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca trudno było przewidzieć, która z zawodniczek sięgnie po zwycięstwo. Po pierwszym strzelaniu na prowadzeniu znajdowała się Białorusinka Hanna Sola, a po drugiej wizycie na stadionie na pozycję liderki wysunęła się Francuzka Julia Simon. Tuż za jej plecami wybiegła Norweżka Tiril Eckhoff.

Kolejne strzelanie przyniosło następne przetasowania. Po pudle zaliczyły Simon i Alimbekawa, przez co obie zostały wyprzedzone przez kilka rywalek. Na pierwsze miejsce awansowała Anais Chevalier-Bouchet, a na trzecie wskoczyła bezbłędna Dorothea Wierer. Kluczowa dla losów biegu okazała się ostatnia wizyta na strzelnicy. Wówczas moment słabości dopadł liderkę Tiril Eckhoff i Francuzkę Justine Braisaz-Bouchet. Obie biathlonistki musiały pokonywać dodatkowe 300 metrów biegu.

Na ostatnią pętlę jako pierwsza wybiegła Anais Chevalier-Bouchet, która miała kilka sekund przewagi nad Wierer. Niedaleko była też Dinara Alimbekawa. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się jednak dość szybko. Włoszka była dziś o wiele lepiej dysponowana biegowo od swojej francuskiej rywalki i już po kilkuset metrach wyprzedziła przeciwniczkę, a potem kontrolowała to, co działo się za jej plecami.

Ostatecznie Dorothea Wierer minęła linię mety niespełna cztery sekundy przed Białorusinką Dinarą Alimbekawą, która także zdołała dogonić biathlonistkę z Francji. Na trzeciej lokacie finiszowała Anais Chevalier-Bouchet (+11,6 sek). Tuż za czołową trójką dobiegła Rosjanka Kristina Riezcowa (+22,8 sek). Piąta była Justine Braisaz-Bouchet (+24,8 sek), a szósta Tiril Eckhoff (+28 sek).

Na siódmym miejscu sklasyfikowano jedną z dwóch bezbłędnych dziś zawodniczek - Vanessę Voigt. Ósma była Uliana Nigmatullina z Rosji, dziewiąta Anna Stremous z Mołdawii, a dziesiątkę zamknęła Julia Simon.

Kolejne punkty Polki

W biegu masowym w Anterselvie wystartowała jedna Polka - Anna Mąka. Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się dla naszej reprezentantki optymistycznie, bowiem po pierwszym strzelaniu plasowała się na trzynastej pozycji. Kolejne wizyty na stadionie nie były jednak tak udane dla Polki, która za każdym razem pudłowała po razie i musiała pokonywać rundy karne. Ostatecznie Anna Mąka finiszowała na 27. pozycji ze stratą ponad trzech minut do zwyciężczyni.

Wyniki biegu

Źródło: informacja własna

(Daniel Topczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%