Zamknij

Alpejski PŚ w Lienz: Kto zachwyci na koniec 2019 roku? (listy startowe)

18:34, 27.12.2019 Patrycja Korczewska
Skomentuj

fot. Andrea Miola

W poświąteczny weekend gospodarzem alpejskiego Pucharu Świata kobiet będzie austriackie Lienz. Panie w sobotę powalczą w slalomie gigancie, a w niedzielę w slalomie. Będą to ostatnie pucharowe zawody w 2019 roku.

Lienz w kalendarzu alpejskiego Pucharu Świata pań po raz pierwszy pojawił się w 1969 roku, natomiast od 1997 roku zawody odbywają się tam regularnie co dwa lata. Podczas ostatnich zmagań w Lienz, czyli w 2017 roku w rywalizacji slalomowej na podium stanęły Mikaela Shiffrin, Wendy Holdener oraz Frida Hansdotter, a w gigancie Federica Brignone, Viktoria Rebensburg oraz Mikaela Shiffrin.

Jedną z faworytek w obu konkurencjach będzie Mikaela Shiffrin, która po przerwie od startów (nie startowała w slalomie równoległym w Sankt Moritz, w Courchevel i w Val d`Isere) będzie głodna zwycięstw. Shiffrin na 9 startów w tym sezonie 6 razy kończyła zawody na podium (we wszystkich dotychczas rozegranych konkurencjach), w tym dwukrotnie zwyciężając (w slalomach). Do faworytek w slalomie gigancie zaliczyć można również Federikę Brignone, która w Courchevel odniosła zwycięstwo, a w Killington była druga oraz Martę Bassino, która w Killington wygrała. Faworytkami w slalomie będą także Petra Vlhova, Wendy Holdener i Anna Swenn-Larsson. Każda z tych zawodniczek jednokrotnie plasowała się na podium slalomowych zawodów w tym sezonie. Ponadto Vlhova zwyciężyła w slalomie równoległym w Sankt Moritz, jednakże konkurencja ta nie jest wliczana do klasyfikacji slalomu.

Liderką klasyfikacji slalomu giganta jest Federica Brignone, z dorobkiem 225 punktów. Drugą lokatę zajmuje Mina Fuerst Holtmann (159 pkt.), a trzecia jest Marta Bassino (158 pkt.). Na czwartej pozycji sklasyfikowana jest Mikaela Shiffrin (154 pkt.), a na piątej Tessa Worley (129 pkt.).

W klasyfikacji slalomowej pierwsze miejsce zajmuje Mikaela Shiffrin z sumą 200 punktów. Druga jest Anna Swenn-Larsson (110 pkt.), a trzecia Nina Haver-Loeseth (90 pkt.). Czwarte miejsce zajmują ex aequo Petra Vlhova i Wendy Holdener (80 pkt.).

Po 10 z 39 rozegranych konkurencji na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się Mikaela Shiffrin z dorobkiem 546 pkt. Na drugiej lokacie plasuje się Federica Brignone, która do liderki traci 165 punktów. Trzecia jest Viktoria Rebensburg ze stratą 235 pkt. Kolejne pozycje zajmują Petra Vlhova (288 pkt.), Corinne Suter (225 pkt.), Wendy Holdener (221 pkt.). Siódma jest Nicole Schmidhofer (218 pkt.), ósma Sofia Goggia (211 pkt.), a dziewiąta Michelle Gisin (209 pkt.). Czołową dziesiątkę klasyfikacji generalnej zamyka Mina Fuerst Holtmann z sumą 199 pkt.

Pierwszy przejazd sobotniego giganta rozpocznie się o 10:15, drugi natomiast o 13:30.

Lista startowa slalomu giganta

 

W niedzielę pierwszy przejazd slalomu zaplanowano na 10:00, a drugi na 13:00.

Lista startowa slalomu

Źródło: fis-ski.com

(Patrycja Korczewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%