Alpejski PŚ w Jasnej. Petra Vlhova królową slalomu giganta na własnym terenie. Wielki pech Maryny Gąsienicy-Daniel

13:41, 07.03.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 14:56, 07.03.2021
reo

Petra Vlhova wygrała slalom gigant rozgrywany w ramach Pucharu Świata w Jasnej. Drugie miejsce zajęła Alice Robinson, która straciła 0,16 sek. do zwyciężczyni. Podium uzupełniła Mikaela Shiffrin, z czasem gorszym o 0,37 sek. Maryna Gąsienica-Daniel wypadła z trasy w drugim przejeździe.

Panie rywalizowały w slalomie gigancie po raz pierwszy od mistrzostw świata w Cortinie. Z punktu widzenia polskiego kibica oznaczało to powrót Maryny Gąsienicy- Daniel. Polka podczas czempionatu zajęła wysokie 6 miejsce. Zatem pewne było, że powalczy również w dniu dzisiejszym.

Do pierwszego przejazdu nasza reprezentantka ruszyła z numerem 9. Pierwsza grupa startowa, w której startowała po raz pierwszy, bardzo jej pomogła. Zajmowała trzecie miejsce, tracąc 0,44 sek. do liderki Mikaeli Shiffrin. Druga była Petra Vlhova. Startująca u siebie Słowaczka przegrywała 0,16 sek. Lokaty tuż za podium zajmowały m.in Nina O`Brien, Federica Bringnone i Marta Bassino. Poza czołową "10" klasyfikowana była Lara Gut-Behrami.

W drugim przejeździe najlepszy czas uzyskała Alice Robinson co pozwoliło jej się przesunąć z siódmej lokaty na drugą. Wysoko awansowała też Ramona Siebenhofer. Austriaczka na półmetku była trzynasta, a zawody ukończyła z piątym rezultatem. Jako trzecia od końca na trasę ruszyła Maryna Gąsienica-Daniel. Polka jechała bardzo dobrze i wydawało się że ma szanse na utrzymanie wysokiej lokaty. Niestety kilka bramek przed metą wywróciła się i opuszczała stok trzymając się za biodro. Ku uciesze miejscowych zawody zwyciężyła Petra Vlhova. Liderka na półmetku, Mikaela Shiffrin spadła na trzecie miejsce. Amerykanka przegrała jeszcze z Alice Robinson. Dopiero dziewiąta była Lara Gut-Behrami.

Dzięki czwartej pozycji w dzisiejszym slalomie gigancie, małą Kryształową Kulę w tej specjalności zapewniła sobie Marta Bassino.