Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm. Trzecie zwycięstwo w karierze Marco Odermatta

12:21, 07.03.2021 Krzysztof Bigas Aktualizacja: 12:25, 07.03.2021

Szwajcar Marco Odermatt odniósł zwycięstwo w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata rozgrywanego w austriackim  Saalbach-Hinterglemm. Drugi był Francuz Matthieu Bailet, dla którego było to pierwsze podium w karierze. Mistrz Świata z Cortiny Vincent Kriechmayr ukończył rywalizację na trzeciej pozycji.

Marco Odermatt okazał się najlepszy w supergigancie rozgrywanym w Saalbach-Hinterglemm. 23- letni Szwajcar ukończył swój przejazd z czasem 1:23.59. Matthieu Bailet osiągnął najlepszy wynik w karierze kończąc zawody na drugiej pozycji z stratą 0,62 sek. W dotychczasowej karierze najlepszym rezultatem Francuza było szóste miejsce zajmowane dwukrotnie w zjeździe w Bormio w 2018 i 2019 roku.  Podium uzupełnił Austriak Vincent Kriechmayr (+0,83 sek.).

24- letni Raphael Haaser z Austrii wystartował w Pucharze Świata po raz siódmy i ukończył zawody na czwartym miejscu ze stratą 0,83 sek., co także dla niego jest życiowym rezultatem. Piątą pozycję zajął Szwajcar Justin Murisier (+0,98 sek.) , który po raz pierwszy zdobył punkty Pucharu Świata w super G. Beat Feuz (+1,17 sek.) był dziś szósty.

Siódme miejsce przypadło Matthiasowi Mayerowi z Austrii, a siódmy był Niemcowi Andreas Sander. Najlepszy wynik w supergigancie odnotował też specjalista od zjazdu Bryce Bennett z USA, który ukończył zawody na dziewiątym miejscu. Pierwszą dziesiątkę zamknął Austriak Daniel Hemetsberger.