Zamknij

PŚ w Klingenthal: Polska wygrała konkurs drużynowy

17:44, 14.12.2019 Kacper Wojciechowski Aktualizacja: 17:59, 14.12.2019
Skomentuj

Fot.: Wiktoria Wnętkowska

Polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy w Klingenthal. Polacy skakali bardzo dobrze i wyprzedzili reprezentację Austrii i Japonii. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki.

Pierwsza seria była bardzo loteryjna. Najlepiej w tych warunkach spisali się Polacy. W pierwszej kolejce świetnie skoczył Piotr Żyła, odległość 145 metrów pozwoliła nam nieznacznie przegrywać z Austrią. W ich szeregach Philipp Aschenwald skoczył 144,5 metra i przy mniejszej stracie punktowej za wiatr, Austriacy prowadzili o 1,8pkt przed Biało-Czerwonymi. W drugiej rundzie najlepszą notę uzyskał Jakub Wolny po skoku na odległość 136 metrów i prowadziła Polska.

Dalej Kamil Stoch skoczył 126 metrów. Wydawało się, iż będzie to zbyt krótka odległość by utrzymać prowadzenie. Okazało się, iż tylko Junshiro Kobayashi oddał lepszy skok, a Japończycy tracili do nas ponad 65 punktów. Naszą przewagę utrzymał Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 133,5 metra.

Polska wyprzedzała Austrię o 18,8 pkt i Japonię o 41,4 pkt. Na dalszych miejscach była Norwegia, Słowenia, Niemcy, Szwajcaria i Rosja. Po pierwszej serii z zawodami pożegnali się Finowie. Bardzo słabo w tej trudnej pogodzie spisali się gospodarze - Niemcy. Tylko Karl Geiger uzyskał odległość ponad punkt konstrukcyjny.

W drugiej serii wiatr troszkę zelżał. Po skoku Piotra Żyły na odległość 127,5 metra i Philippa Aschenwalda 126,5 metra, który ponownie skakał w gorszych warunkach, przewaga Polaków zmniejszyła się do 16,6 pkt. Dalej bardzo dobrze skoczył Jakub Wolny (130 metrów) i po krótszym skoku Gregora Schlierenzauera (124,5 metra) dystans między naszymi a austriackimi skoczkami wynosił 24 punkty. Na trzecim miejscu byli Japończycy, którzy minimalnie wyprzedzali Norwegów.

Niestety, w kolejnej rundzie Michael Hayboeck skoczył dalej od Kamila Stocha i Austriacy odrobili kilka punktów, ich strata do podopiecznych Michała Doleżala wynosiła 17 punktów. Na podium plasowała się Norwegia wyprzedzając Japonię o 0,9 pkt.

W finałowej kolejce świetnie skoczył Ryoyu Kobayashi (135,5 metra), co dało Japończykom miejsce trzecie. Wygrali z Norwegią o 12,8 pkt. Po skoku Stefana Krafta 133,5 metra, Dawid Kubacki miał trudne zadanie, jednak stanął na wysokości zadania. Uzyskał aż 137 metrów, co pozwoliło Polakom pewnie wygrać o 25 punktów ze skoczkami austriackimi. Na piątym miejscu znaleźli się Słoweńcy. Dalej bardzo słabo dysponowani Niemcy, Szwajcarzy i Rosjanie.

W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy przesunęli się na trzecie miejsce. Prowadzą Austriacy przed Norwegią, strata norweskich skoczków do liderów wynosi 218 punktów. Polska traci 342 punkty do Austrii.

Wyniki konkursu drużynowego

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: informacja własna

(Kacper Wojciechowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%