PŚ w Chaux-Neuve: Rehrl najlepszy na początek Nordic Triple

16:23, 18.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 16:56, 18.01.2019

Austriak Franz Josef Rehrl wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Chaux-Neuve inaugurujące cykl Nordic Triple. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak zajął 28. miejsce.

We francuskim Chaux-Neuve rozpoczął się cykl Nordic Triple. Do tej pory odbywał się w Seefeld, gdzie rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Po serii skoków pierwszego konkursu prowadził Franz Josef Rehrl. Austriak na skoczni o punkcie K-106 metrów wylądował na 118. metrze. Drugi Mario Seidl skoczył 4 metry bliżej i miał 26 sekund straty. Sekundę więcej tracił Espen Bjoernstad, który oddał próbę na odległość 115 metrów. Najdalej z Polaków skoczył Szczepan Kupczak. Polak po próbie na 111,5 metra był 14. ze stratą minuty i 13 sekund. Paweł Słowiok i Adam Cieślar wylądowali na 100. metrze. Polscy kombinatorzy plasowali się na 43. i 46. miejscu ze stratą ponad 2 minut.

Wyniki po serii skoków

Drugą częścią zmagań był bieg na 5 kilometrów. Franz Josef Rehrl spokojnie obronił przewagę wywalczoną na skoczni. Reprezentant Austrii o 9,4 sekundy wyprzedził Espena Bjoernstada i Fabiana Riesslego. Dla Rehrla to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Szczepan Kupczak zdołał utrzymać miejsce w "30". Reprezentant Polski zajął 28. lokatę ze stratą minuty i 25 sekund. Paweł Słowiok ze stratą 2 minut i 3 sekund awansował na 40. miejsce. Adam Cieślar zajął 47. miejsce ze stratą 2 minut i 34 sekund.