PŚ w Siguldzie: Dalsze miejsca dwójki i Domaradzkiej

19:04, 12.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 19:04, 12.01.2019

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 15. miejsce w dwójkach, a Klaudia Domaradzka była 21. w jedynkach na zawodach Pucharu Świata w Siguldzie. Wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken i Tatjana Iwanowa.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski nie zaliczą dzisiejszego startu do udanych. W pierwszym przejeździe dwójek Polacy popełnili dużo błędów i uzyskali dopiero 16. czas. Na szczęście w drugiej części zawodów polski duet pojechała pół sekundy szybciej i co najważniejsze w przejeździe nie było poważnych kłopotów. Reprezentanci Polski wyprzedzili jednak tylko Koreańczyków i zajęli 15. pozycję ze stratą ponad 2 sekund. Zdecydowanie wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy byli najlepsi w obydwu ślizgach. Atut własnego toru świetnie wykorzystały łotewskie duety. Drugie miejsce zajęli Oskars Gudramowics/Peters Kalnins, a trzeci byli bracia Sicsowie. Łotysze utrzymali pozycje zajmowane na półmetku.

Wyniki dwójki

Klaudia Domaradzka osiągnęła najlepszy wynik w karierze startów w Pucharze Świata. Polka po pierwszym przejeździe była 21., a w drugiej części zawodów utrzymała swoje miejsce. Jej strata wyniosła ponad 2,5 sekundy. Zawody należały do Tatjany Iwanowej, dla której Sigulda to praktycznie domowy tor. Rosjanka wygrała obydwa ślizgi i wyprzedziła Natalie Geisenberger oraz Summer Britcher.