Alpejskie MŚJ w Davos: Marco Odermatt triumfuje w zjeździe

14:45, 31.01.2018 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 18:50, 31.01.2018

(KEYSTONE/Gian Ehrenzeller)

Mistrzem świata juniorów w zjeździe w sezonie 2017/2018 został Marco Odermatt. Wyprzedził on o 0,02 sek. Sama Mulligana oraz o 0,03 sek. Larsa Roesti.

Po pierwszym przejeździe na pozycji lidera znajdował się Szwajcar Marco Odermatt, który o 0,11 sek. wyprzedził Francuza Evana Kluftsa. Trzeci rezultat uzyskał Kanadyjczyk Sam Mulligan, tracący do Odermatta zaledwie 0,14 sek. Co ciekawe, różnice pomiędzy kolejnymi zawodnikami były bardzo małe - dziesiąty Simon Fournier okazał się gorszy od Szwajcara zaledwie o 0,58 sek. W zawodach nie wystąpił żaden Polak, jednak na trasie pojawili się narciarze z takich krajów jak Hiszpania, Belgia czy Izrael. Reprezentant tego ostatniego państwa po pierwszym zjeździe zajmował osiemnastą pozycję.

Wyniki po pierwszym przejeździe

Ostatecznie Marco Odermatt utrzymał przewagę nad pozostałymi zawodnikami i zwyciężył, wyprzedzając drugiego Kanadyjczyka o zaledwie 0,02 sek. Trzeci najlepszy czas uzyskał Szwajcar Lars Roesti, któremu do lidera zabrakło 0,03 sek. Kolejne miejsca zajęli: Semyel Bissig (+0,27 sek.), Filip Forejtek (+0,28 sek.), Jeffrey Read (+0,29 sek.), Evan Klufts (+0,53 sek.), Zack Monsen (+0,70 sek.). Dziewiąty zawodnik zjazdu to Luke Winters (+0,74 sek.), który zdołał awansować aż o dwadzieścia jeden pozycji. Czołową dziesiątkę zamknął Marco Kohler ze startą 0,76 sek. do Odermatta. Sporym awansem może pochwalić się również Norweg Atle Lie Mcgrath (+1,08 sek.) - dzięki dobremu, drugiemu przejazdowi przesunął się w klasyfikacji o dziesięć miejsc.