Alpejski PE w Zauchensee: Maryna Gąsienica-Daniel piąta w super G, Hörnblad zwyciężczynią

14:32, 16.01.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 14:40, 16.01.2018

W Zauchensee odbyły się dziś zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim kobiet w konkurencji supergigant. W rywalizacji wzięła udział również Polka Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła wysokie piąte miejsce.

Kilka dni temu Maryna startowała  w Pucharze Europy w Innerkrems, gdzie jej najlepszym wynikiem było ósme miejsce w supergigancie. Dziś Polka była jeszcze bliżej czołowej trójki, zajęła bowiem piąte miejsce. Zwyciężyła Szwedka Lisa Hörnblad, która w Innerkrems w supergigancie dwa razy uległa Austriaczkom. Najpierw zajęła drugie miejsce tuż za Niną Ortlieb, a następnie powtórzyła ten wynik przegrywając tylko z Franziską Gritsch. Tym razem Hörnblad pokonała wszystkie rywalki i sięgnęła po zwycięstwo. Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Nadine Fest z Austrii (+0,59 sek.), na trzecim kolejna z Austriaczek Elisabeth Reisinger (+0,72 sek.), a na czwartym Szwajcarka Nathalie Gröbli (+0,88 sek.). Gąsienica-Daniel, która zajęła piąte miejsce straciła do zwyciężczyni 0,98 sek. Polska zawodniczka otrzymała też za ten występ 23,25 FIS punktów. To jej drugi najlepszy wynik w karierze w tej konkurencji (lepsze FIS punkty miała tylko za niedawny start w Innerkrems - 22,40). To pozwoli Marynie poprawić swoje miejsce na listach startowych zawodów.

Pełne wyniki SG

W klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 30. miejsce. Najwyżej jest w supergigancie - na 11. miejscu. W slalomie gigancie zajmuje aktualnie 36. miejsce, a w kombinacji 25.