PŚ w Altenbergu: Dobre wyniki Polaków w Pucharze Narodów

15:10, 01.12.2017 Kamil Karczmarek

Natalia Wojtuściszyn i Mateusz Sochowicz po raz pierwszy w tym sezonie awansowali do zawodów głównych. Przez Puchar Narodów przebrnęli również Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

Natalia Wojtuściszyn uzyskała 9. czas eliminacji 53.168. Reprezentantka Polski pewnie awansowała do niedzielnych zawodów. Niestety, tym razem do zawodów głównych nie awansowała Ewa Kuls-Kusyk. Polska saneczkarka z wynikiem 53.741 zajęła 18. pozycję. Polce do awansu zabrakło 3 dziesiątych części sekundy. Najlepszy wynik zawodów uzyskała Niemka Jessica Tiebel (52.848). Zawodniczka ta nie wystartuje w zawodach głównych, gdyż wystartują w nich już 4 Niemki, które nie startowały w kwalifikacjach. Na podium Pucharu Narodów stanęły również Summer Britcher i Birgit Platzer.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

Puchar Narodów mężczyzn zdecydowanie wygrał Andi Langenhan. Niemiec przejechał trasę w czasie 53.834. Drugi był Inars Kivlenieks, a trzeci Aleksandr Gorbacewicz. Polacy pojechali w podobnym czasie. Mateusz Sochowicz zajął 15. miejsce z rezultatem 54.627, a Maciej Kurowski był 16. z wynikiem 54.644.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

Najlepiej z Polaków w Pucharze Narodów wypadła dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polski duet zajął 5. miejsce z wynikiem 42.115. Chmielewski/Kowalewski osiągnęli o 26 setnych czas wolniejszy od Oskarsa Gudramowicsa i Peterisa Kalninsa. Łotysze wyprzedzili Floriana Loefflera/Floriana Berkesa (nie wystartują w zawodach głównych) i Władisława Jużakowa/Jurija Prokorowa. Artur Petyniak/Adam Wanielista zajęli 20. miejsce z wynikiem 42.704.