Zamknij

Puchar Nor-Am: Gąsienica Daniel na 17. pozycji w gigancie w Copper Mountain, Gagnon kontynuuje zwycięską serię Kanadyjek

23:42, 20.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 23:52, 20.11.2017
Skomentuj

fot. Andrea Miola

Trzeci dzień Pucharu Nor-Am kobiet przyniósł po raz kolejny kanadyjskie zwycięstwo. W slalomie gigancie w Copper Mountain zwyciężyła Marie-Michele Gagnon. W bardzo dobrze obsadzonych zawodach wystąpiła też Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 17. miejsce.

W dzisiejszych zawodach w Copper Mountain pojawiło się kilka wybitnych gigancistek, które w Pucharze Świata zajmują czołowe miejsca. Były to przede wszystkim Włoszki: Sofia Goggia i Marta Bassino. Mocny skład miały także Szwedki (choć bez Sary Hector) i Kanadyjki, które miały już na koncie w tej edycji Pucharu Nor-Am dwa zwycięstwa w slalomie (Erin Mielzynski i Laurence St-Germain). Zmiana miejsca jak i konkurencji nie wpłynęła na zmianę narodowości zawodniczki triumfującej w zawodach. Znowu wygrała Kanadyjka, a była to Marie-Michele Gagnon. Prowadziła ona już po pierwszym przejeździe wyprzedzając Sofię Goggię o 0,25 sek. Trzecia była kolejna Kanadyjka - Mikaela Tommy - ze stratą 0,47 sek. Czwarte miejsce na półmetku zajmowała Marta Bassino (+0,78 sek.), a piąte Frida Hansdotter (+1,02 sek.). Maryna Gąsienica-Daniel jechała dziś z 23. numerem i po pierwszym przejeździe plasowała się na 19. miejscu (+2,60 sek.).

W drugim przejeździe Maryna zdołała nieco poprawić zajmowane przez siebie miejsce. Polka przesunęła się w górę tabeli o dwie pozycje i zakończyła zawody na 17. miejscu ex-aequo z Laurence St-Germain. W drugiej rundzie Polka uzyskała 9. czas. Łączny wynik Gąsienicy-Daniel był gorszy o 2,42 sek. od trumfatorki. Gagnon, choć w drugim przejeździe nie zachwyciła i miała dopiero 15. czas, to zdołała obronić prowadzenie. Z podium wypadła Sofia Goggia, która zakończyła zawody na czwartym miejscu. Na drugiej pozycji zastąpiła ją Chorwatka Leona Popović, która była najszybsza w drugim przejeździe. Popović, która dziś przegrała z Gagnon o zaledwie 0,10 sek. już po raz drugi w tym sezonie mogła stanąć na podium zawodów Pucharu Nor-Am, gdyż w sobotę była trzecie w slalomie w Loveland. Na pozycji trzeciej pozostała Mikaela Tommy (+0,19 sek.), dzięki czemu Kanadyjki mogą kontynuować również serię 2 zawodniczek na podium Pucharu Nor-Am. Ciekawe jak długo uda im się podtrzymać tak dobrą passę. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Goggia (+0,45 sek.), na piątym Marta Bassino (+0,67 sek.), a na szóstym Valerie Grenier (+0,79 sek.).

Pełne wyniki 1. giganta - 20.11.2017

Jutro w Copper Mountain ciąg dalszy rywalizacji - kolejne zawody kobiet w slalomie gigancie.

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%