Zamknij

Skocznie w Ironwood i Red Wing zaplanowane na 2019 rok

11:30, 31.10.2017 Jakub Balcerski
Skomentuj

(fot. skisprungschanzen.com)

Skocznie narciarskie w USA zyskają nowe życie. Mamut w Ironwood oraz duży obiekt w Red Wing mają zostać wybudowane w 2019, a latem tego roku podczas Letniej Grand Prix odbędzie się ich premiera w międzynarodowych zawodach najwyższej rangi.

Modernizacja najmniejszego mamuta na świecie w Ironwood to temat wieloletnich, ciągłych dyskusji w środowisku amerykańskich skoków narciarskich. Jednak wygląda na to, że seria niekończących się pytań w końcu uzyska odpowiedzi. Skocznia o HS180 po 2016 roku została zatwierdzona przez FIS, a projekt jej budowy opiewał na 14 milionów dolarów. Natomiast w ostatnich tygodniach miała miejsce wizytacja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, która wydała pozytywną opinię o tym miejscu, co oznacza że pierwsze prace renowacyjne powinny ruszyć wiosną przyszłego roku.

Jeśli idzie o skocznię w Red Wing, będzie miała punkt konstrukcyjny K125. Koszt położonego na Mount Frontenac obiektu jest podobny do mamuta w Ironwood - wraz z już wybudowaną już jego częścią będzie to około 15 milionów dolarów. Warto przypomnieć, że jest to najstarszy obiekt w Ameryce Północnej - jego początki sięgają lat 80 XX wieku. Pierwsze zawody w Red Wing odbędą się najprawdopodobniej w czasie Letniej Grand Prix i Pucharu Kontynentalnego w 2019 roku.

Źródło: skisprungschanzen.com

 

 

(Jakub Balcerski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%