Puchar Beskidów w Szczyrku: Konkurs inauguracyjny dla Aleksandra Zniszczoła

18:44, 18.08.2017 Anna Felska Aktualizacja: 18:56, 18.08.2017

Za nami pierwsze zawody z cyklu Pucharu Beskidów, które są zaliczane do konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego. W Szczyrku najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka, a trzeci był Miran Zupancic.  W drugiej serii mogliśmy oglądać w sumie 6 Polaków.

Po pierwszej serii konkursu inauguracyjnego Puchar Beskidów na prowadzeniu znalazł się Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski skoczył 99 metrów, co dało mu w sumie 124.5 punktów. Drugą pozycję zajął również nasz reprezentant, a mianowicie Klemens Murańka. Aktualny lider klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego poleciał na 97.5 metr i do lidera tracił tylko 0.6 punktów. Trzeci był pochodzący ze Słowenii - Jelar Ziga, który na swoim koncie zgromadził 123.2 punktów. Do rundy finałowej dostała się jeszcze czwórka naszych reprezentantów: Bartłomiej Kłusek (10 lokata), Bartłomiej Czyż (11 pozycja), Jan Ziobro (14 miejsce) oraz Krzysztof Miętus (28 miejsce). Niestety swój udział w zawodach na pierwszej serii zakończyli: Przemysław Kantyka (34 lokata), Krzysztof Biegun (39 pozycja), Paweł Wąsek (43 miejsce), Stanisław Biela (54 miejsce) i Łukasz Bukowski (64 lokata).

Druga seria zawodów w Szczyrku również należała do reprezentantów Polski. Aleksander Zniszczoł poszybował na 100.5 metr, co zapewniło mu dzisiaj zwycięstwo. Polak za dwa skoki uzyskał 205.8 punktów. Druga lokata należy do Klemensa Murańki, który tym razem wylądował na 101 metrze. Do pierwszego Zniszczoła stracił tylko 0.5 punktu. Na trzecie miejsce przesunął się Miran Zupancic. Słoweniec zgromadził 247.8 oczek. Czwarty był jego rodak Jelar Ziga. Również w serii finałowej bardzo dobrze poradził sobie Bartłomiej Kłusek, gdyż po skoku na 102.5 metr przesunął się na 6 pozycje. Bartłomiej Czyż (98 metrów) został sklasyfikowany na 12 lokacie. Tuż za nim znalazł się Jan Ziobro, który tym razem oddał skok o długości 99.5 metrów. Krzysztof Miętus ostatecznie uplasował się na miejscu 25.