Zamknij

Progres zdrowia Karolina Riemen-Żerebeckiej, "Nie mówimy o powrocie do sportu"

16:12, 30.03.2017 Mateusz Król
Skomentuj

fot. narty.pl

Na szczęście coraz lepsze wiadomości docierają do Polski ze szpitala w Grenadzie, w którym znajduje się Karolina Riemen-Żerebecka. Polka poddawana jest rehabilitacji a jej zdrowie ulega polepszeniu.

Jak dowiedział się portal Eurosport.onet.pl, stan zdrowia Karoliny Riemen-Żerebeckiej ulega poprawie. Polka ucierpiała podczas jednego z treningów przed mistrzostwami świata w Sierra Nevadzie. 28-latka doznała urazu czaszkowo-mózgowego. Polską zawodniczkę natychmiast przewieziono do szpitala w Grenadzie, a następnie wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Przed tygodniem została wybudzona ze śpiączki. - Profesor Pedro Navarro, który jest najbardziej zaangażowany w leczenie Karoliny, prognozuje, że pełne wyleczenie pacjentki może zająć około pół roku. Na razie w ogóle nie mówimy o powrocie do sportu - mówił doktor Stanisław Szymanik, lekarz Polskiego Związku Narciarskiego.

Szynalik przebywa przy Karolinie w szpitalu w Grenadzie i informuje, że rehabilitacja naszej zawodniczki przebiega pomyślnie. - Karolina robi postępy, jeżeli chodzi o rehabilitację. Zresztą obecnie znajduje się na oddziale rehabilitacji. Wykonuje ćwiczenia układu narządu ruchu. Zawodniczka przechodzi także rehabilitację związaną z mową. Można powiedzieć, że jest progres, jeżeli chodzi o sposób poruszania się - przyznał w rozmowie z Eurosport.onet.pl. Zawodniczka porusza się tymczasowo przy asekuracji, ale rokowania są dobre.

Źródło: Eurosport.onet.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%