PŚ w Planicy : Seria próbna dla Krafta, Stoch tuż za nim

10:03, 26.03.2017 Jakub Balcerski

Seria próbna przed ostatnim konkursem indywidualnym w tym sezonie przebiegła wyjątkowo sprzyjająco dla Austriaka Stefana Krafta. Lider Pucharu Świata wygrywając ją potwierdza, że dla niego zdobycie Kryształowej Kuli będzie już prawdopodobnie jedynie formalnością.

Kraft po skoku na 232 metry uplasował się przed swoim rywalem w teoretycznej walce o końcowy triumf Kamilem Stochem. Polak uzyskał 229,5 metra i trzeba zaznaczyć, że nie były to najdłuższe próby całej rywalizacji, ale zostały oddane z niższej, 9 belki. Bo choćby zawodnik z 3 miejsca - Daniel Andre Tande - uzyskał swoje 234 metry z belki nr 10.

Kolejny z Polaków - Piotr Żyła (221,5 metra) znalazł się tuż za czołową "10", na 11 miejscu. Dwie pozycje niżej uplasował się Dawid Kubacki (218 metrów), a najsłabszym z naszych reprezentantów był 17 Maciej Kot (210 metrów).

PEŁNE WYNIKI

Przypomnijmy, że zarówno w serii próbnej, jak i dzisiejszym konkursie startuje jedynie najlepsza "30" Pucharu Świata w lotach narciarskich. Początek pierwszej serii na Velikance już o 10. Mamy nadzieję na spore emocje i walkę do końca!