MP w Jakuszycach: Złote medale w biegach masowych dla Kornelii Kubińskiej i Jana Antolca

13:28, 24.03.2017 Daniel Topczewski

Kornelia Kubińska w gronie pań i Jan Antolec wśród panów triumfowali w biegach masowych stylem dowolnym podczas mistrzostw Polski w Jakuszycach. To kolejna konkurencja czempionatu naszego kraju.

Bieg M:

Panowie rywalizowali w piątek na dystansie 30 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego. Ze złotego medalu i tytułu mistrza Polski seniorów mógł się cieszyć reprezentant AZS AWF Katowice, Jan Antolec, który pokonał zaplanowany dystans w niewiele ponad półtorej godziny. Pozostali uczestnicy biegu zanotowali spore straty do triumfator. Drugi na mecie Dominik Bury stracił do Antolca ponad cztery minuty. Na najniższym stopniu podium dość niespodziewanie stanął reprezentant UKS Regle Kościelisko, Łukasz Kunc.

Bieg K:

Bieg na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym zakończył się zwycięstwem faworytki. Kornelia Kubińska, bo o niej mowa, nie miała większych problemów z pokonaniem swoich rywalek. Polka finiszowała z wynikiem 49:40,56 min, zdobywając swoje drugie złoto w Jakuszycach (wczoraj była najlepsza w sprincie drużynowym stylem klasycznym).

Drugie miejsce zajęła w piątek Martyna Galewicz. Kolejna z polskich kadrowiczek straciła do zwyciężczyni niespełna dwie i pół minuty. Brązowy medal zdobyła w Jakuszycach Magdalena Kozielska. Tuż za podium uplasowała się Urszula Łętocha.