MŚ w Lahti: Drugie złoto Krafta, brązowy medal Żyły

19:35, 02.03.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 20:00, 02.03.2017

Nie ma mocnych na Stefana Krafta! Autriak zdobywa drugi złoty medal podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Lahti. Tuż za nim ze srebrnym medalem plasuje się Niemiec Andreas Wellinger. Ostatnie miejsce na podium a jednocześnie brązowy medal wywalczył Piotr Żyła!

Stefan Kraft po dwóch identycznych skokach na odległość 127,5 metra zdobywa indywidualnie drugi złoty medal Mistrzostw Świata. Tuż za nim na drugim miejsciu ze srebrnym medalem sklasyfikowany został Niemiec Andreas Wellinger uzyskując w swoich skokach odległości 127,5 metra oraz 129 metrów. Brązowy medal wywalczył reprezentant Polski Piotr Żyła uzyskując w pierwszej próbie 127,5 metra a podczas drugiej serii oddał najdłuższy skok konkursu lądując na 131 metrze. Na najgorszym dla sportowca miejscu czwartym uplasował się Norweg Andreas Stjernen, który po pierwszej próbie 129,5 metra plasował się na miejsciu trzecim. W drugim skoku jednak wylądował na 129 metrze tracąc do Piotra Żyły 0,6 punktu. Na piątej pozycji sklasyfikowany został kolejny z Norwegów Anders Fannemel ( 123,5 m i 129,0 m ), a szóste miejsce zajął kolejny z reprezentantów Polski Maciej Kot. Polak po pierwszej próbie na odległość 123,5 metra sklasyfikowany był na 12. miejscu, jednak w drugiej serii uzyskał w swoim skoku 126,5 metra co dało mu spory awans. Siódme miejsce zajął dwukrotny Mistrz Olimpijski z Soczi Kamil Stoch ( 127,5 m i 124,5 m ), a ósmy był Dawid Kubacki ( 128,5 m i 123,0 m ). Najlepszą "10" zamknął  trzeci zawodnik Pucharu Świata Daniel Andre Tande uzyskując w swoich skokach odległości 121,5 metra oraz 129,5 metra.

Pełne wyniki zawodów

W sobotę ostatnia medalowa szansa na godzinę 16:15 zaplanowano konkurs drużynowy na skoczni HS 130, który poprzedzi seria próbna o godzinie 15:15.