MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Stoch i Kot tuż za podium

18:33, 25.02.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 18:52, 25.02.2017

Stefan Kraft

Stefan Kraft mistrzem świata na skoczni normalnej w fińskim Lahti. Podium uzupełniło dwóch Niemców Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler. Niestety reprezentanci Polski dziś bez medalu, Kamil Stoch oraz Maciej Kot zajmują miejsca tuż za podium.

Austriak uzyskał w swoich skokach odległości 99,5 metra oraz 98 metrów, dzięki temu zdobywa złoty medal o 2,1 punktu. Drugie miejsce a zarazem srebrny medal dla Andreasa Wellingera,który podczas pierwszej próby uzyskał odległość 96,5 metra, a podczas drugiej serii poszybował na setny metr. Brązowy medal wywalczył kolejny z Niemców Markus Eisenbichler ( 95,0 m i 100,5 metra ). Na tym najgorszym dla sportowca miejscu tuż za podium sklasyfikowany został Kamil Stoch ( 96,5 m i 99 m), przegrywając z Eisenbichlerem o 1,1 punktu. Na piątym miejscu uplasował się kolejny reprezentant Polski Maciej Kot ( 95,0 m i  95,5 m), a czołową szóstkę zamyka Austriak Michael Hayboeck ( 98,0 m i 95,5 m). W najlepszej "10" miejsce wywalczył jeszcze jeden Biało-Czerwony - Dawid Kubacki,  który po skokach na odległości 96,5 metra oraz 93,5 metra zajął 8. miejsce. Ostatni z reprezentantów Polski - Piotr Żyła sklasyfikowany został na pozycji 19. ( 91,5 m i 94,0 m).

Zaskoczeniem dzisiejszych zawodów były słabsze skoki  Daniela Andre Tandego oraz Petera Prevca. Norweg ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu 15. ( 92,5 m i 94,5 m), a Słoweniec uplasował się na początku drugiej dziesiątki na miejscu 11. ( 92,5 m i 95,0 m).