LOTOS Cup powrócił na kompleks w Zakopanem

20:39, 25.01.2017 Mateusz Król

Paweł Twardosz

W dniu wczorajszym zostały rozegrane zawody w Zakopanem na skoczniach K-65, K-35 oraz K-85. Skoczkowie i skoczkinie rywalizowali w kategoriach Młodziczki, Juniorki, Seniorzy oraz Juniorzy A, B, C, D oraz E.

Wśród Młodziczek na skoczni K-35 wygrała Tamara Mesikova po skokach na 30,5 oraz 29 metrów, zyskała ona punkt przewagi nad drugą Natalią Kobielą, która skoczyła 29,5 oraz 30 metrów. Trzecie miejsce zajęła Sara Tajner osiągając 28,5 oraz 26,5 metra i zdobywając w sumie 157 punktów. W konkursie wystartowało osiem zawodniczek.

Pełne wyniki Młodziczek

Pośród Juniorek na skoczni K-65 triumfowała Joanna Kil, która skoczyła 63 metrów w pierwszej serii, a w drugiej pół metra krócej i zgromadziła w sumie 206,2 punktów, 10,8 pkt mniej miała druga Joanna Szwab. Reprezentantka klubu KS Chochołów lądowała na 61 i 60 metrze, natomiast trzecią pozycję zajęła Paulina Cieślar, która straciła 4,3 punktów do drugiego miejsca po skokach na 60 i 59 metr. W tych zawodach także konkurowało zaledwie osiem dziewczyn.

Pełne wyniki Juniorek

W kategorii Juniorzy E na skoczni K-35 rywalizowało w sumie 49 zawodników, jednakże najlepszym z nich okazał się być Kacper Jarząbek, który w pierwszej serii skoczył 32,5 metra, a w drugiej o pół metra dłużej i zgromadził w sumie 201,3 pkt. Drugie miejsce zajął Hektor Kapustik, który skoczył 32 i 31 metrów, tracąc do pierwszego miejsca 6,5 pkt. Trzecia pozycja należała do Szymona Jarończyka, który skoczył 31,5 oraz 32 metrów.

Pełne wyniki Juniorów E

Na większej skoczni rywalizowali ze sobą Juniorzy D, których na starcie było o ponad połowę mniej. W tej kategorii triumfował Jan Habdas dzięki skokom na 67 i 68,5 metra zdobywając 234,7 pkt, natomiast drugie miejsce zajął Stanisław Majerczyk, który tracił 42,5 pkt do zwycięzcy po skokach na 61,5 oraz 56,5 metra. Ostatnie miejsce na podium należało do Jana Rzadkosza, który skoczył w pierwszej serii 59,5 metrów, a w drugiej metr krócej i do drugiego miejsca stracił zaledwie pół punktu.

Pełne wyniki Juniorów D

Pośród Juniorów C najlepszy okazał się Adam Niżnik, który skoczył 67 i 68,5 metra, zdobywając 241, 2 pkt. Drugą pozycję zajął Kacper Stosel, który skoczył 66,5 oraz 68 metrów i stracił do triumfatora 4,6 pkt. Na trzecim miejscu stanął Krzysztof Kieta, dzięki skokom na 67 i 67,5 metra. Zdobył on w sumie 232,3 pkt i podium obronił o 0,1 pkt. Na skoczni K-65 do zawodów przystąpiło 30 zawodników.

Pełne wyniki Juniorów C

Juniorzy B rywalizowali na skoczni K-85, był to jednakże konkurs jednoseryjny, w którym spośród 16 zawodników najlepszym okazał się Damian Skupień. Przekroczył on punkt konstrukcyjny o pół metra i zdobył w sumie 113,5 punktu. Drugi Piotr Kudzia miał notę 108,5 punktu po skoku na 83 metry, natomiast trzeci zawody ukończył Mateusz Rajda, który lądował dwa metry bliżej i zgromadził 5,5 pkt mniej.

Pełne wyniki Juniorów B

Juniorzy A także rywalizowali na skoczni K-85 i również ich konkurs miał jedną serie. Wygrał w niej Paweł Twardosz, który oddał skok metr bliższy niż punkt konstrukcyjny zdobywając w sumie 110 punktów, drugi był Łukasz Bukowski, który zgromadził 102,5 pkt dzięki skoki na 81,5 metra. Ostatnie miejsce na podium zajął Paweł Chyc, który skoczył tyle samo co Bukowski, jednakże miał o półtora punktu mniej. W sumie rywalizowało ośmiu zawodników.

Pełne wyniki Juniorów A

Również Seniorzy rywalizowali ze sobą podczas LOTOS Cupu, w sumie było ich na starcie sześciu. Najlepsi ex aequo okazali się być Artur Kukuła i Krzysztof Leja, którzy oddali skok na 84,5 metra i zdobyli 111,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Michał Gut Chowaniec po skoku na 79,5, zdobył on równo 100 pkt.