PŚ w Chaux-Neuve: Niemieckie podium, punkt Pawła Słowioka

15:39, 22.01.2017 Kamil Karczmarek

W zawodach Pucharu Świata w Chaux-Neuve bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Słowiok. Nasz kombinator zajmując 30. pozycję zdobył jeden punkt. Po raz kolejny byliśmy świadkami rywalizacji w której 3 czołowe miejsca zajęli Niemcy. Dzisiaj triumfował Fabian Riessle.

Liderem po serii skoków był Jarl Magnus Riiber. Norweg walczył, aby utrzymać się nad dużą grupą świetnych biegaczy. Byli w niej m.in. Niemcy Eric Frenzel, Fabian Riessle, Johannes Rydzek i Bjoern Kircheisen, Norwegowie Magnus Krog i Magnus Moan, Francuz Francois Braud czy Austriak Bernhard Gruber. Jarl Magnus Riiber stracił prowadzenie podczas drugiej wizyty na stadionie czyli po pokonaniu 5 kilometrów.

W czołówce mocne tempo dyktowali Niemcy. Na podbiegu na ostatnim okrążeniu prowadzącego Frenzela zaatakował Rydzek. Tempo wicelidera Pucharu Świata utrzymał tylko Riessle. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatniej prostej. Fabian Riessle wyprzedził Rydzeka o ponad 2 sekundy. Na trzecim miejscu ze stratą 8 sekund był Eric Frenzel.

Czwarte miejsce zajął Magnus Krog. Na piątej lokacie uplasował się Paul Gerstgraser. Austriak awansował z zajmowanego po skoku 28. miejsca na najlepsze miejsce w karierze. Lider po serii skoków Jarl Magnus Riiber zakończył zawody na 23. lokacie.

Po raz drugi w karierze zapunktował Paweł Słowiok. Nasz kombinator po skoku był 36. i przez długą część biegu plasował się tuż za trzydziestką. Po pokonaniu 7,5 kilometrów w walce o 30. lokatę liczyło się 6 zawodników w tym dwójka naszych kombinatorów. Ostatecznie jeden punkt wywalczył Paweł Słowiok.

Reprezentant Polski stracił do zwycięzcy minutę i 35 sekund. Słowiok punktował przed dzisiejszym startem tylko ponad 3 lata temu w Czajkowskim. Adam Cieślar zakończył zawody na 34. pozycji. Przybiegł on na metę 19 sekund za lepszym z naszych reprezentantów.