Zamknij

PŚ w Siguldzie: Świetny start dwójki Chmielewski/Kowalewski

12:19, 14.01.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 12:28, 14.01.2017
Skomentuj

fot.nj24.pl fot.nj24.pl

To był najlepszy start w tym sezonie dla Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Polska dwójka zajęła w Siguldzie 8. miejsce. W zawodach jedynek kobiet Ewa Kuls była 15. Po zwycięstwo sięgnęli Toni Eggert/Sascha Benecken i Natalie Geisenberger.

Na samym początku sezonie w Winterbergu dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła 10. miejsce. W Siguldzie Polacy postarali się o jeszcze lepszy wynik. Po pierwszym ślizgu Polacy byli na 10. miejscu i po swoim drugim przejeździe przegrywali o 14 tysięcznych części sekundy Łotyszami Kristensem Putinsem i Imantsem Marcinkevicsem. Okazało się jednak, że nasi zawodnicy uplasują się w czołowej dziesiątce. Najpierw problemy mieli Tristan Walker/Justin Snith, a potem po koszmarnym błędzie na starcie Tobias Wendl/Tobias Artl spadli za Polaków. Z łącznym wynikiem 1:24.289 Chmielewski i Kowalewski zajęli 9. lokatę.

Po raz pierwszy w tym sezonie w Pucharze Świata wystartowali Artur Petyniak i Adam Wanielista. Po udanych ślizgach Polacy zajęli 17. miejsce z czasem 1:26.756. Fenomenalnie zaprezentowali się Toni Eggert i Sascha Benecken. Niemiecka dwójka dwukrotnie poprawiła rekord toru i wygrała z wynikiem 1:23.113. Na podium stanęli również Łotysze Oskars Gudramowics i Peteris Kalnins oraz Włosi Ludwig Rieder i Patrick Rastner.

Tor w Siguldzie słynie z tego, że jest tu dużo wypadków. Dzisiaj pierwszego przejazdu nie ukończyli chociażby Robin Geueke/David Gamm. Faworyci gospodarzy Andris i Juris Sics mieli poważne problemy w pierwszym ślizgu, a na starcie drugiego Andris Sics doznał kontuzji.

Wyniki zawodów dwójek

Dzisiejsze zawody nie spowodowały zmian w czołowej trójki klasyfikacji generalnej. Przewagę nad rywalami powiększyli Eggert i Benecken, a drugą lokatę utrzymali Wendl i Artl. Na trzecim miejscu są nadal Geueke i Gamm, ale Niemcy mają tylko 10 punktów przewagi nad Mattem Mortensem i Jaysonem Terdimanem. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski awansowali na 13. miejsce. Artur Petyniak i Adam Wanielista zajmują 30. pozycję.

Klasyfikacja generalna PŚ dwójek

Duże powstały należą się Ewie Kuls. Reprezentantka Polski po pierwszym ślizgu zajmowała 15. miejsce i obroniła je w drugim przejeździe. Bardzo ciekawa była walka o triumf w zawodach. Po pierwszym ślizgu prowadziła Rosjanka Tatjana Iwanowa. Jednak w drugim ślizgu Iwanowa popełniła koszmarny błąd i spadła na 3. miejsce. Ze zwycięstwa cieszyła się Natalie Geisenberger. Drugie miejsce zajęła Tatjana Huefner.

Wyniki zawodów kobiet

Dzięki dzisiejszej wygranej Geisenberger umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata. Druga jest Huefner, trzecia Erin Hamlin. Ewa Kuls zajmuje 20. lokatę.

Klasyfikacja generalna PŚ kobiet

źródło: informacja własna

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%