YOG Lillehammer: Norwegia wygrywa biathlonową sztafetę mieszaną

18:10, 21.02.2016 Mateusz Król

Zakończono już rywalizację w ramach Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer. Na trasie rywalizowali dzisiaj biathloniście w konkursie w sztafet mieszanych. Polacy zajęli odległe 15. miejsce.

Reprezentacja Norwegii zdobyła kolejny złoty medal podczas Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer. Tym razem triumfowali w biathlonowej sztafecie mieszanej. Norwegowie 11 razy mylili się na strzelnicy, ale ustrzegli się karnych rund. Błysnęli formą biegową i dobiegli do mety z czasem 1:18:35.6. Srebro przypadło sztafecie niemieckiej. Nasi zachodni sąsiedzi mieli o dwa dobierania mniej od mistrzów, ale słabiej pobiegli i stracili na mecie 7,6 sekundy. Brązowy medal dla Włochów, którzy na strzelnicy byli dziś najlepsi, bo mylili się tylko 6 razy. Jednak ich klasa biegowa jest o wiele słabsza od tej prezentowanej przez Norwegów i Niemców.

Dopiero na 15. miejscu rywalizację zakończyli Polacy. Nasza ekipa biegła w składzie: Natalia Tomaszewska, Joanna Jakiela, Filip Wojciech i Przemysław Pancerz. Pięć razy biegali karne rundy, bo na strzelnicy mylili się aż 21 razy. Wyprzedziliśmy tylko Kanadę, Estonię i Finów, którzy nie ukończyli dzisiejszych zmagań. Polska osada olimpijska wyjedzie zatem z Lillehammer z jednym srebrnym medalem wywalczonym przez Karolinę Gasecką. Przypomnijmy, że Polska zdobyła srebrny medal w mieszanej konkurencji łyżwiarstwa szybkiego. Były to zawody, w których do drużyny wchodzili zawodnicy i zawodniczki różnych nacji. Nasza panczenistka startowała z reprezentantką Holandii oraz panczenistami ze Stanów Zjednoczonych i Kazachstanu.