MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polki poza podium w wyścigu drużynowym, złoto dla Holenderek

18:19, 13.02.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 18:26, 13.02.2016

Photo credit: djtomdog via Foter.com / CC BY-SA Photo credit: djtomdog via Foter.com / CC BY-SA

Kolejna szansa na medal dla Polski podczas Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach niestety nie została wykorzystana. Reprezentacja Polski w wyścigu drużynowym kobiet w składzie Natalia Czerwonka, Luiza Złotowska, Katarzyna Woźniak zajęła w Kołomnie piąte miejsce.

Na występ Polek trzeba było czekać do samego końca. Jechały one w ostatniej, czwartej parze z Holenderkami, które były faworytkami tej konkurencji. W składzie drużyny Holandii były medalistki tych mistrzostw w biegu na 3000 m Ireen Wüst oraz Antoinette De Jong, którym towarzyszyła Marrit Leenstra. Nasze reprezentantki nie były w stanie zagrozić drużynie Holandii, dla której jedynym liczącym się rywalem była reprezentacja Japonii. Ostatecznie Holenderki przecięły linię mety z czasem o 0.19 s lepszym od Japonek (Miyaki Oshigiri, Miho Takagi, Nana Takagi). Dużo większą stratę - 4.49 s - miały Rosjanki, które wywalczyły brązowy medal. Polska zajęła piąte miejsce ze stratą 5.65 s do triumfatorek wyścigu i 1.16 do podium. Lepsze od Polek były również Niemki. Szóste miejsce zajęły Kanadyjki, siódme Czeszki, a ósme Chinki.