PŚ w biathlonie: Johannes Thingnes Boe wygrał w Presque Isle

18:26, 11.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 18:29, 11.02.2016

Johannes Thingnes Boe wygrał dzisiejszy sprint Pucharu Świata w Presque Isle. Przewaga Norwega nad rywalami była znaczna. Żaden z polskich sprinterów nie zakwalifikował się do biegu na dochodzenie.

Thingnes miał drugi czas biegu - 24:38.4 , był także bezbłędny na strzelnicy. Na drugim miejscu uplasował się Anton Shipulin - 26:06.07 (0+0), a na trzecim Martin Fourcade - 25:07.07. Fourcade, w dzisiejszych zawodach odnotowałby triumf, gdyby nie jeden błąd przy drugim strzelaniu. Czwartą pozycję wywalczył Erik Lesser - 25:24.7 (0+0), piątą Serafin Wiestner - 25:29.1 (0+1). Najlepsza szóstkę zamknął Benjamin Weger - 25:31.3 (0+1). Na siódmej pozycji znalazł się Andrejs Rastorgujevs - 25:32.8 (0+1), na ósmej Tarjei Boe - 25:37.7 (0+1), na dziewiątej Arnd Peiffer - 25.42:2 (0+1), natomiast najlepszą dziesiątkę zamknął Erlend Bjoentegaard - 25:45.9 (0+1). Z Polaków najwyżej uplasował się Grzegorz Guzik -wywalczył 62 miejsce. Na strzelnicy zaliczył aż trzy pudła. Łukasz Szczurek również biegał rundy karne i zajął ostatecznie 70 lokatę.