PŚ: Peter Prevc znokautował rywali, Stękała z życiowym sukcesem

17:52, 10.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 20:12, 11.02.2016

DSC_0068-Copy

Peter Prevc zdeklasował rywali podczas konkursu indywidualnego w Trondheim. Podium uzupełnili Stefan Kraft oraz wyrównujący rekord skoczni Noriaki Kasai. Bardzo dobry występ Andrzeja Stękały, który sklasyfikowany został na szóstej pozycji!

Peter Prevc po skoku na 135 metrów (140.6 pkt.) podczas pierwszej serii objął prowadzenie w dzisiejszym konkursie indywidualnym w Trondheim. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Andre Tande (137 metrów), który do Prevca tracił równo 6 pkt.. Trzecie miejsce zajmował Stefan Kraft (135 metrów; 131.1 pkt.).

Czwarty był Jurij Tepes, który w swojej próbie lądował na 130 metrze (128.2 pkt.). Taku Takeuchi po pierwszej serii zawodów skokiem na 130,5 metra zapewnił sobie piątą pozycje. Szóste miejsce wywalczył Joachim Hauer (133 metry; 125.8 pkt.).

Bardzo dobrze spisał się Andrzej Stękała (131 metrów; 122.5 pkt.) i Dawid Kubacki (131,5 metra; 121.8 pkt.), którzy zajmowali odpowiednio miejsce ósme i dziewiąte. W serii finałowej oglądaliśmy także Kamil Stocha, który po skoku na 127 metrów uplasował się na 25 miejscu. Niestety, do serii finałowej nie awansował Stefan Hula (119,5 metra; 103.9 pkt.; 38 miejsce), Bartłomiej Kłusek (118,5 metra; 103.6 pkt.; 39 miejsce) i Maciej Kot (119,5 metra; 99.6 pkt.; 41 miejsce).

Podczas drugiej serii Peter Prevc potwierdził, że skacze jakby w innej lidze. Słoweniec lądując na 132 metrze zapewnił sobie spokojne zwycięstwo z dorobkiem 285,5 pkt. Było to historyczne zwycięstwo, gdyż pierwszy raz w Trondheim zwyciężył Słoweniec. Drugie miejsce zajął bardzo dobrze spisujący się Stefan Kraft, który awansował z 3. pozycji uzyskując odległość 131,5 metra ( 273,2 pkt.) Trzecie miejsce wywalczył weteran skoków Noriaki Kasai. 43- letni Japończyk lądując na 143 metrze wyrównał oficjalny rekord skoczni. Na tym najbardziej pechowym miejscu tuż za podium sklasyfikowany został kolejny z Austriaków Michael Hayboeck ( 130,5 m i 134,0 m ; 256,4 pkt.) Życiowy sukces odniósł reprezentant Polski Andrzej Stękała. 20-letni zawodnik po skokach na odległości 131 metrów oraz 127,5 metra zakończył konkurs na bardzo dobrym szóstym miejscu. Czołową "10" zamknął wicelider Pucharu Świata Severin Freund ( 127,0 m oraz 130,0 m; 250,5 pkt.)

Bardzo dobrze spisał się również drugi z reprezentantów Polski - Dawid Kubacki. Polak ostatecznie sklasyfikowany został na 13. miejscu ( 131,5 m i 127,0 m ; 245,5 pkt.). W drugiej serii wystąpił także Kamil Stoch, który w porównaniu do pierwszej serii zanotował spadek o trzy miejsca, plasując się na 28. pozycji ( 127,0 m i 119,5 m; 220,6 pkt.)