TdS: Sundby ponownie najlepszy w biegu na 10 km

13:17, 03.01.2016 Anna Felska

Martin Johnsrud Sundby ponownie zwyciężył w kolejnym biegu z cyklu Tour de Ski. Tym razem triumfował w biegu na 10 km stylem dowolnym.

Norweg tak jak wczoraj pewnie zwyciężył docierając na metę z czasem 21:44.7. Ponownie drugie miejsce zajął kolejny z Norwegów Petter Northug, który do kolegi z drużyny stracił prawie półtora minuty. O trzecie miejsce zacięcie walczył Rosjanin Sergey Ustiugov oraz Norweg Finn Haagen Krogh ale ostatecznie to trzeci z reprezentantów Norwegii zajął miejsce na podium. Do zwycięzcy stracili minutę i 50 sekund.

Niestety ostatnie, 80. miejsce zajął nasz reprezentant Maciej Staręga, który na metę dotarł ponad 15 minut po zwycięzcy.

Pełne wyniki biegu na 10 km

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski na czele niezmiennie dzisiejszy zwycięzca zawodów - Martin Johnsrud Sundby. Drugie i trzecie miejsce należą oczywiście do jego kolegów z drużyny - Pettera Northuga oraz Finna Haagena Krogha.

Klasyfikacja Tour de Ski

Również i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele niezmiennie trójka zawodników, która prowadzi w Tour de Ski.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Już we wtorek kolejny bieg z cyklu Tour de Ski. Tym razem zawodnicy rywalizować będą w niemieckim Oberstdorfie w sprincie techniką klasyczną.