PŚ w biathlonie: Makarainen i Beatrix triumfują w masówkach

16:45, 20.12.2015 Mateusz Król Aktualizacja: 16:51, 20.12.2015

Za nami kolejny weekend biathlonowych rywalizacji o Puchar Świata. Tym razem zmagania miały miejsce w Pokljuce. W dzisiejszych biegach masowych triumfowali Kaisa Makarainen i Jean Guillaume Beatrix.

Triumfem Kaisy Makarainen zakończył się dzisiejszy bieg masowy kobiet w Pokljuce. Finka zaliczyła dzisiaj jeden błąd przy okazji pierwszej wizyty na strzelaniu i dotarła na metę jako pierwsza. Drugie miejsce zajęła Gabriela Soukalova, która była bezbłędna, ale jej bieg był słabszy od triumfatorki (+11.8 sek). Podium uzupełniła Olga Podchufarova. Rosjanka była również bezbłędna na strzelnicy ale do Makarainen straciła 27.7 sek. Najlepszą Polką była dzisiaj Monika Hojnisz, która po dwóch karnych rundach zakończyła zmagania na 15. miejscu (+ 1:35.5). Krystyna Guzik była 21. (+ 2:13.4; 3 p) a Magdalena Gwizdoń była 27. (+ 3.37.0; 5 p).

Jean Guillaume Beatrix okazał się najlepszym zawodnikiem w rywalizacji mężczyzn. Francuz ani razu nie pudłował, czego nie udało się powtórzyć nikomu. Na mecie wyprzedził jednak Emila Hegle Svendsena o zaledwie 0.3 sekundy. Norweg raz pomylił się na strzelnicy, ale pokazał się z bardzo dobrej strony w biegu. Trzecie miejsce zajął Ole Einar Bjoerndalen, który zaliczył dwie karne rundy (+2.5 sek). Martin Furcade po czterech pudłach został sklasyfikowany na 7. miejscu (+ 17.8 sek). Żaden z Polaków nie załapał się do trzydziestki, który rywalizowała w biegu masowym.