MŚ w Sankt Moritz 2023. Złote medale dla Niemców, Polacy na dalszych miejscach

16:47, 29.01.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 16:47, 29.01.2023

Na naturalnym torze w Sankt Moritz trwają bobslejowe i skeletonowe mistrzostwa świata. W monobobach Linda Weiszewski zajęła 18. miejsce, a dwójka bobslejowa uplasowała się na 22. pozycji. Dla polskich reprezentantów sam start w prestiżowych zawodach był ważnym punktem w karierze.

Monoboby kobiet

Linda Weiszewski od pierwszego do ostatniego przejazdu plasowała się na 18. miejscu, skutecznie broniąc się przed Amerykanką Riley Compton. Dla polskiej bobsleistki był to debiut na mistrzostwach świata. Złoty medal zdobyła Laura Nolte. Niemka po pierwszym ślizgu miała taki sam czas jak Kaillie Humphries, z którą później wygrała o cztery dziesiąte. Brązowy krążek wywalczyła Lisa Buckwitz.

Dwójki mężczyzn

W ten pierwszy weekend mistrzostw świata rozegrano również zmagania w dwójkach mężczyzn. W tej konkurencji wystartowali Aleksy Boroń i Seweryn Sosna, dla których był to najważniejszy start w karierze. Polacy plasowali się za czołową dwudziestką, ale w trzecim ślizgu mieli szansę na awans do ostatniego przejazdu, czyli 20. lokatę. Niestety, w tej części zawodów pojechali wolniej i zostali sklasyfikowani na 22. pozycji. Liderami po pierwszym ślizgu byli Szwajcarzy z pilotem Michaelem Vogtem. Jeszcze pierwszego dnia prowadzenie przejął Johannes Lochner, który ostatecznie wygrał z przewagą 49 setnych nad Francesco Friedrichem i 50 setnych nad Vogtem.