Kilde wygrał 2. trening zjazdu

06:48, 04.02.2022 Tomasz Lutek Aktualizacja: 11:02, 04.02.2022

Aleksander Aamodt Kilde okazał się najlepszy w 2. treningu przed olimpijskim zjazdem. Drugie miejsce zajął Max Franz. Trzeci czas uzyskał niespodziewanie Broderick Thompson. Walka o medale w tej konkurencji już 6 lutego.

Rozpoczną igrzyska

Specjaliści zjazdu już w niedzielę o godzinie 4:00 czasu polskiego zainaugurują zmagania alpejczyków w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W piątek wzięli za to udział w 2. treningu, którego start opóźnił się z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru.

Tym razem faworyt górą

W czwartkowym treningu najlepsze czasy uzyskali zawodnicy z zaplecza czołówki. Triumfował wtedy Stefan Rogentin przed Adurem Etxezarretą i Christoferem Innerhoferem. Cała trójka ominęła jednak bramki kierunkowe.

Podczas 2. treningu obyło się bez większych niespodzianek. Zwyciężył lider klasyfikacji zjazdowej w Pucharze Świata Aleksander Aamodt Kilde. Norweg uzyskał czas 1.43.72 i o 0,06 sek. wyprzedził Maxa Franza. Trzecie miejsce zajął sensacyjnie Broderick Thompson ze stratą 0,20 sek. do triumfatora. Warto jednak pamiętać, że treningi często nie mają przełożenia na wyniki.

W czołówce uplasowali się także: Miha Hrobat, Dominik Paris, Niels Hintermann, Romed Baumann i wspomniani wcześniej Adur Extezarreta oraz Christof Innerhofer.

Alpejczycy zadowoleni z prób

Po czwartkowej próbie alpejczycy przychylnie wypowiadali się na temat warunków na stoku. Jak wiadomo z powodu pandemii koronawirusa w kompleksie narciarskim w Yanqing nie odbyła się próba przedolimpijska. Treningi zjazdu to zatem dla zawodników pierwsza okazja na zapoznanie się z trasą.