PŚ w Sankt Moritz. Sochowicz z punktami po powrocie. Niemiecko-austriacki dzień

15:00, 22.01.2022 Mateusz Król Aktualizacja: 15:22, 22.01.2022

Na olimpijskim torze w Sankt Moritz ostatni raz przed Pekinem i tej zimy, rywalizowali saneczkarze w jedynkach i dwójkach. W tej drugiej triumfował duet Toni Eggert/SaschaBenecken. W jedynkach najlepszy był Austriak Wolfgang Kindl.

Screen - Olympic Channel

Ostatnie pucharowe zmagania męskich dwójek padły łupem Niemców. Triumfowała utytułowana para Toni Eggert/Sascha Benecken. Za nimi uplasowali się ich rodacy - Tobias Wendl/Tobias Arlt. Ich strata, jak na saneczkarskie realia, była jednak całkiem spora, bo wyniosła 0,113 s. Na podium stanęli też Łotysze. To Martins Bots i Roberts Plume. Z racji, że zmagania w Sankt Moritz zaliczane są także do mistrzostw Europy, stający na podium utrzymali też medale tej imprezy. Chmielewki i Kowalewski zajęli piętnastą lokatę.

W klasyfikacji generalnej dwójek najlepsi byli tej zimy ci, którzy wygrali też ostatnie zawody - Eggert i Benecken. Drugie miejsce zajął łotewski duet braci Andrisa i Juris Sicsów. Trzecią pozycję wywalczyli Wendl i Arlt. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski skalsyfikowani zostali na czternastej pozycji.

Klasyfikacja dwójek

W jedynkach atak przypuścił dzisiaj Wolfang Kindl, który chciał powalczyć o podium w klasyfikacji generalnej. I misja się powiodła, bo Austriak ostatecznie wygrał i został też mistrzem Europy. Drugi był Kristers Aparjods. Łotysz stracił do Kindla 0,021 s. Na podium zabrakło Niemca, bo trzeci był Nico Gleirscher. Austriak ze swoim zwycięskim rodakiem przegrał o 0,300 s. Powracający po feralnym upadku Mateusz Sochowicz był 27.

W klasyfikacji generalnej tej konkurencji już wcześniej triumf zapewnił sobie Johannes Ludwig. Za nim był Wolfgang Kindl, a trzecie miejsce wywalczył Kristers Aparjods i Felix Loch.