PK w Vikersund: Cene Prevc wygrywa kolejny konkurs. Jan Ziobro dziesiąty

16:35, 10.12.2016 Mateusz Król

jan-ziobro-002

Kolejny z braci Prevców - Cene zgłasza swoje aspiracje do startu w Pucharze Świata. Młody słoweński skoczek wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vikersund i umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji tych konkursów. Drugi był Rok Justin, a trzeci Daniel Huber. Najlepszym z Polaków był Jan Ziobro, który uplasował się na dziesiątym miejscu.

Cene Prevc wygrał drugi konkurs w norweskim Vikersund. Słoweniec w pierwszej serii uzyskał 115,5 metra, a w drugiej 114,5 metrów. Prevc wygrał z przewagą nad drugim Rokiem Justinem (117 metrów; 114,5 metra) o 6.1 pkt.. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak - Daniel Huber, po skokach na 111,5 metra i 120 metrów.

Na czwartym miejscu uplasował się Florian Altenburger (110 metrów; 117,5 metra). Piąty był Pius Paschke (116 metrów; 114 metrów). Tom Hilde w dzisiejszych zawodach musiał się zadowolić miejscem szóstym. Popularny Noweg poszybował na 107,5 metra oraz 106,5 metra.

Najlepszym z Polaków był Jan Ziobro (107,5 metra; 111 metrów), który ostatecznie został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu. Stanisław Biela (108 metrów; 104 metry) zajął 21 pozycje. Na 24 miejscu zawody zakończył Jakub Wolny (109,5 metrów; 100 metrów). Krzysztof Biegun (111 metrów; 102,5 metra) i Bartłomiej Kłusek (106 metrów; 109 metrów) zajęli odpowiednio miejsca 26 i 27. Krzysztof Miętus nie zakwalifikował się do serii finałowej po skoku na 103,5 metry. Również okazji w starce w drugiej serii nie miał Przemysław Kantyka (98 metrów).