PK w Sapporo: Zwycięstwo Aignera, Zniszczoł na podium!

clemens-aigner

W nocy z piątku na sobotę w Sapporo odbył się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego. W rywalizacji na Okurayamie najlepszy okazał się Clemens Aigner, wyprzedzając Anze Laniska i Aleksandra Zniszczoła.

Aigner uzyskał 133,5 i 140 metrów. Dało mu to notę 238,4 pkt. Drugi Anze Lanisek stracił do Austriaka 6,6 pkt. po skokach na 133 i 138 metrów. Trzecie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Polak w pierwszej serii skoczył 126 metrów i po tym skoku był piąty. 137,5 m w drugiej serii pozwoliło mu awansować na 3. pozycję.

Na czwartym miejscu znalazł się Andreas Wank (132 m;127,5 m). Piąty był Słoweniec Rok Tarman (133 m;132 m), a na szóstej pozycji uplasował się kolejny z reprezentantów Polski, Klemens Murańka. Zakopiańczyk zanotował spory awans po skoku na 133 metry w drugiej serii. Po pierwszym skoku na 124 metry był dopiero 12. W pierwszej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Junshiro Kobayashiego, Philippa Aschenwalda, Juliana Hahna i Stefana Hubera.

Poza Zniszczołem i Murańką punkty w konkursie zdobył jeszcze tylko Andrzej Stękała. Zawodnik z Dzianisza skoczył 123 metry i po pierwszej serii był piętnasty. W drugiej serii uzyskał jednak zaledwie 103 metry i spadł na 27. pozycję. Jakub Wolny był 43., a Krzysztof Biegun 49. Ponownie na starcie nie pojawił się Bartłomiej Kłusek.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.