PK w Ruce: Ulrich Wohlgenannt zwycięża, Biegun na podium

18:51, 17.12.2016 Anna Felska
reo

wohlgenannt-ulrich-004

Za nami konkurs Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce. Tym razem warunki nie były tak łaskawe jak podczas Pucharu Świata i konkurs został przerwany po pierwszej serii. Zwycięzcą został Austriak Ulrich Wohlgenannt, ale na podium znalazł się równiez Krzysztof Biegun.

Wohlgenannt znokautował rywali i w swoim skoku poszybował na 140 m. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Florian Altenburger, który uzyskał 135,5 m. Na najniższym stopniu podium stanęło ex aeqo dwóch zawodników - Włoch Sebastian Coloredo (128,5 m) oraz reprezentant Polski Krzysztof Biegun (128m).

Tuż za podium uplasowało się kolejnych dwóch reprezentantów Austrii - Elias Tollinger (130,5 m) oraz Philipp Aschenwald (129 m). Na siódmej pozycji znalazł się drugi z podopiecznych Łukasza Kruczka Włoch Davide Bresadola, który uzyskał 125,5m. Tuż za nim uplasował się reprezentant gospodarzy Lauri Asikainen (131 m). Na 9. miejscu po skoku na 127 m wylądował kolejny Polak Jan Ziobro.  Czołowa dziesiątkę zamknął Norweg Fredrik Bjerkeengen (123,5 m)

Punkty wywalczyli dzisiaj również: Jakub Wolny (119 m) oraz Bartłomiej Kłusek (111,5 m), którzy uplasowali się na  21 i 29. lokacie. Poza czołową trzydziestką zawody ukończyli Andrzej Stękała (101,5 m) i  Krzysztof Miętus (94,5 m), którzy zajęli odpowiednio 38 i 43. miejsce. Zdyskwalifikowany został natomiast Stanisław Biela (105 m).

Już jutro kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Ruce. Początek pierwszej serii o godz. 12:15.