PK w Ruce: Niesamowity Tomasz Pilch odnosi kolejne zwycięstwo

Tomasz Pilch nie przestaje zachwycać. Polak wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce. Nasz skoczek atakował z ósmego miejsca, jakie zajmował po pierwszej serii.

Tomasz Pilch w pierwszej serii z delikatnie niesprzyjającym wiatrem skoczył 131,5 metra, co dało mu ósmą pozycję i stratę do prowadzącego Jurija Tepsa 10,9 punkty. W drugiej rundzie Polak zmobilizował się i skoczył aż 143,5 metra. Nikt nie był w stanie odpowiedzieć na taki cios. Tepes skoczył 133,5 m i spadł na czwartą lokatę. Zaatakować naszego skoczka próbował Nejc Dezman, który po pierwszej serii był trzeci po skoku na 134,5 m. W finale lądował dwa metry dalej, ale nie udało mu się wyprzedzić Tomasza i ze stratą 4,5 punktu zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Ziga Jelar (135 m; 142,5 m).

Pozostali reprezentanci naszego kraju spisali się słabiej, ale niektórym udało się wywalczyć punkty. Osiemnaste miejsce po dwóch skokach na 125,5 metra zajął Aleksander Zniszczoł. W trzydziestce był jeszcze Paweł Wąsek, któremu 123,5 m oraz 124 metry, dało dwudzieste piąte miejsce. Bartłomiej Czyż w pierwszej rundzie skoczył zaledwie 113 metrów i zajął dopiero 43. miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.