PK w Planicy: Bor Pavlovcic najlepszy

bor-pavlovcicW dzisiejszym konkursie indywidualnym z cyklu Pucharu Kontynentalnego najlepszy okazał się Bor Pavlovcic. Na drugim stopniu podium w Planicy stanął reprezentant Norwegii – Joakim Aune. Natomiast trzecia lokata należała do Viktora Polaska. W serii finałowej w sumie mogliśmy oglądać trzech Polaków.

 

Podczas pierwszej serii konkursu indywidualnego na skoczni o punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 125 metrze w słoweńskiej Planicy najlepszy był Viktor Polasek. Reprezentant Czech uzyskał 135 metrów, co dało mu 138.8 punktów. Na drugim miejscu znajdował się Bor Pavlovcic ze skokiem wynoszącym 133.5 metra. Słoweniec do lidera tracił tylko 0.4 punktu. Z kolei trzecim zawodnikiem podczas serii pierwszej był Joakim Aune. Aune za swój skok zdobył 131.9 punktów. Czwarty był pochodzący z Finlandii Antii Aalto, a piąty Sebastian Colloredo. Najlepszym z Polaków okazał się Klemens Murańka (127.5 metrów), który został sklasyfikowany na 18 lokacie. Paweł Wąsek (133.5 metra) był 21. Ostatnim Polakiem z kwalifikacją do serii finałowej był Jakub Wolny (127.5 metrów). Uplasował się on na 27 pozycji. Niestety Aleksandrowi Zniszczołowi nie udało się dostać do drugiej serii i ostatecznie zajął dopiero 44. lokatę.

W drugiej serii bezkonkurencyjny był reprezentant gospodarzy, czyli Bor Pavlovcic. Jego drugi skok o długości 137 metrów pozwolił mu zwyciężyć w dzisiejszych zawodach. W sumie Pavlovcic zdobył 285.4 punktów. Drugą pozycję zajął Joakim Aune ze skokiem na 135.5 metr. Norweg do lidera stracił aż 7.8 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął wcześniejszy lider – Viktor Polasek. Niestety w serii finałowej Czechowi nie udało się skoczyć tak daleko, jak jego rywalom i musiał zadowolić się 131.5 metrami. Czwartą lokatę zajął Austriak Daniel Huber z sumą punktową wynoszącą 276.2. Klemensowi Murańce udało się poprawić rezultat z serii pierwszej i ostatecznie zajął miejsce 18. Jakub Wolny wylądował na 129 metrze, co dało mu miejsce 24. Z kolei Paweł Wąsek (126 metrów) był 25.

Pełne wyniki konkursu.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.