PK w Klingenthal. Szóste miejsce Szczepana Kupczaka

fot. M. Rudzińska

W Klingenthal rozegrano dzisiaj pierwsze z trzech zawodów zaliczanych do Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Wygrał Simen Tiller, a Szczepan Kupczak zajął 6. miejsce.

fot. M. Rudzińska

Puchar Kontynentalny w Klingenthal rozgrywany jest równolegle z Pucharem Świata w Val di Fiemme. W zawodach “drugiej ligi” udział biorą Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz. Na piątek zaplanowana była rywalizacja w starcie masowym. Jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogody na popołudnie, doszło do zmiany programu zawodów. Mimo tego seria skoków także nie została dokończona. Została ona przerwana przed próbami dwunastu zawodników. W tym momencie Szczepan Kupczak zajmował 8. miejsce.

Do biegu na 5 kilometrów zawodnicy przystąpili na podstawie wyników rundy prowizorycznej. Kupczak uplasował się w niej na 5. pozycji ze stratą 45 sekund do Simena Tillera. Przed Polakiem na trasę biegu wyruszyli jeszcze: Christian Deuschl, Espen Andersen i Philipp Orter. Andrzej Szczechowicz był 46.

Wyniki rundy prowizorycznej

W biegu Simen Tiller obronił prowadzenie i został zwycięzcą zawodów. Norweg miał ponad 20 sekund przewagi nad swoim rodakiem, Espenem Andersenem. Tuż za drugim z Norwegów finiszował Philipp Orter, który uzupełnił czołową trójkę. Strata Szczepana Kupczaka wzrosła do ponad minuty. Reprezentant Polski spadł o jedną pozycję i zakończył zmagania na 6. miejscu. Andrzej Szczechowicz uplasował się na 48. pozycji ze stratą ponad czterech minut.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna