PK w Klingenthal. Szczepan Kupczak w drugiej dziesiątce

no

fot. M. Rudzińska

Drugi z trzech konkursów Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej, rozgrywany w niemieckim Klingenthal, już za nami. Lider polskiej kadry – Szczepan Kupczak – zajął w nim 17. miejsce, a najlepszy okazał się Austriak Manuel Einkemmer.

no
fot. M. Rudzińska

Wczorajszy występ Kupczaka, podczas którego zawodnicy biegli na skróconym dystansie (5 km), dawał nam powody sądzić, że Polak zmieści się dziś w czołowej “10”. Również dziesiejszy skok był bardzo przyzwoity – 137 metrów wystarczyło na zajęcie czwartego miejsca, z półminutową stratą do Norwega Simena Tillera. Andrzej Szczechowicz był 34.

Wyniki serii skoków

Bieg na dystansie 10 kilometrów nie przebiegł po myśli Kupczaka. Reprezentant Polski stracił aż trzynaście pozycji, a strata do zwycięzcy wzrosła do ponad dwóch minut. Simena Tillera wyprzedził ostatecznie tylko Manuel Einkemmer, zajmujący po skoku trzecią lokatę. Skład podium uzupełnił dobrze znany z Pucharu Świata rodak Einkemmera, Philipp Orter. Andrzejowi Szczechowiczowi nie udało się zapunktować, dobiegł na metę jako trzydziesty ósmy. Co ciekawe, to Szczechowicz osiągnął lepszy czas samego biegu od Kupczaka.

Wyniki konkursu

Jutro zawodnicy zmierzą się w identycznie wyglądającym konkursie. Oddadzą jeden skok na obiekcie o rozmiarze 140 metrów i przebiegną 10 kilometrów techniką dowolną. Start serii skoków nastąpi o godzinie 10:00.

źródło: fis-ski.com (wyniki)

Adrian Gerula